Minister zdrowia Francji Olivier Veran poinformował, że z obserwacji pacjentów przyjętych na intensywną terapię we francuskich szpitalach wynika, iż niektóre leki przeciwzapalne mogą być czynnikiem nasilającym infekcję w przypadku COVID-19.
Minister napisał na Twitterze, że: "Przyjmowanie leków przeciwzapalnych (ibuprofen, kortyzon) może być czynnikiem pogarszającym przebieg infekcji. Polecił też, aby stosować paracetamol, jeśli wystąpi gorączka.
W podobnym tonie wypowiedział się dyrektor w ministerstwie zdrowia Jerome Salomon. Podkreślił, że zgłaszane są niepożądane skutki związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u pacjentów z COVID-19. Lekarze podkreślają jednak, że nie wolna gwałtownie zaprzestać leczenia tymi środkami w chorobach przewlekłych. Ostrzegają też przed przedawkowywaniem środków zawierających paracetamol.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze