Reklama

Koronawirus SARS-CoV-2 wciąż jest groźny. Uważajmy!

Choć w naszym regionie sytuacja wydaje się wracać do normalności, w minionym tygodniu na COVID-19 zachorowały „tylko” 4 osoby, a 19 wyzdrowiało, koronawirus SARS-CoV-2 w Polsce wciąż jest bardzo groźny. W analogicznym okresie w całym kraju zaraziły się prawie 3 tysiące osób. Niestety, liczba zgonów (od początku epidemii) przekroczyła 1 tys. osób. To jeszcze nie koniec „wojny”.

Tylko w poniedziałek, 25 maja br., w Polsce zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało 236 osób. Sześć osób zmarło. Takie dane we wtorkowe (26 maja br.) przedpołudnie podało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie w naszym kraju na COVID-19 chorych jest 21 tys. 867 osób (równo tydzień temu było ich 19 tys. 80 osób), 10 tys. 20 osób wyzdrowiało (tydzień temu 7 tys. 903 osoby). Zmarło 1 tys. 13 osób (941). Na świecie chorych jest 5 mln 601 tys. 285 osób (o ponad 700 tys. osób więcej niż siedem dni temu), zmarło 348 tys. 126 osób (o ponad 28 tys. osób więcej), wyleczonych zostało 2 mln 321 tys. 556 osób (o ponad 410 tys. osób więcej).

W Polsce wciąż największymi ogniskami epidemii są cztery województwa: śląskie, mazowieckie, wielkopolskie i dolnośląskie. Na Podkarpaciu, podobnie jak w pozostałych województwach na tzw. ścianie wschodniej, epidemia wyhamowała. I to zdecydowanie.

Reklama

26 maja br. (g. 10) Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformował, że badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 378 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 320 osób wyzdrowiało. Odnotowano 34 zgony. W kwarantannie przebywa 2 tys. 77 osób, 17 jest w szpitalu, 16 – pod nadzorem, zaś 6 w izolacji.

W porównaniu do danych sprzed tygodnia, na Podkarpaciu liczba chorych na COVID-19 wzrosła o 4 osoby, a zmarłych – o 1 osobę. 19 osób więcej wyzdrowiało. Ostatnią osobą, która opuściła szpital zupełnie zdrowa, jest kobieta w sile wieku z Przemyśla. Do tej pory w laboratorium WSSE w Rzeszowie (oraz innych laboratoriach) przebadano łącznie 21 tys. 949 próbek.

Tydzień temu w naszym regionie (powiaty przemyski, jarosławski, przeworski, lubaczowski) chorych na COVID-19 było 48 osób. I ta liczba się nie zwiększyła. W powiecie jarosławskim – 11 (9 osób wyzdrowiało), lubaczowskim – 2 (1), przemyskim – 10 (9), przeworskim – 11 (11). W samym Przemyślu najwięcej, bo 14 osób. Wyzdrowiało już 9 osób. Niestety, osoba, która zmarła w ostatnim tygodniu, to mężczyzna z terenu powiatu jarosławskiego. Łącznie w naszym regionie na COVID-19 zmarły cztery osoby.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-05-26 18:40:30

    Po co nosić maseczki zakupione przez naszych notabli skoro nie spełniają żadnych norm a certyfikaty mają wystawione przez mafię.Obawiam się,ze stanowią większe zagrożenie dla je noszących niż zaraza przed która miały chronić.A swoją drogą dlaczego nie prowadzi się żadnego śledztwa w tej sprawie skoro zakup maseczek to przekret niektórych notabli o których to przekretach coraz głośniej i to za nasze wspólne pieniądze.A nasz"lokalny sukces" to najwięcej zejść śmiertelnych w stosunku do  zdiagnozowanych zarażonych.A co do normalności to chyba lekka przesada.Nadal jesteśmy w centrum epidemii i żadne zaklęcia nie pomogą.Z restrykcji owszem można zrezygnować ale tylko wówczas  kiedy pojawi się skuteczne leczenie lub szczepionka a tego niestety nie ma.Rozumiem,że tylko jeden człowiek w naszym kraju potrzebuje wyborów ale czy koniecznie to musi być kosztem życia ludzkiego i to nie jednego by te wybory mogły się odbyć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2020-05-26 20:20:11

    Rzadko się z druhem Tadeuchem zgadzam w tym jednak przypadku zgoda wielka. Ale jest wyjatek druhu Tadeuchu. To żadem mały czlowiek z jakiejs tam ulicy. Druh zobaczy,że nawet obce małemu człowiekowi życie pisze bzdury. To zatem jest problem mocodawcow Szycia czyli moznych w kase tego swiata. Ale oni polegną. Co zaś do małego człowieka to on jest ewentualnie niski anie mały. niestety wokoł sibie ma "szumowiny". pozdrawiam adwersarza mojego czestego druha Tadeucha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2020-05-26 22:30:03

    U schyłku komuny emitowany był w  polskiej telewizji czechosłowacki / wtedy była Czechosłowacja - to chyba wiesz/  film pt . " Szpital na peryferiach".. I w tym serialu jeden z lekarzy mówił do  swej  koleżanki - słabej lekarki,, ale po fachu  taką frazę .."Gdyby głupota miała skrzydła , to fruwałaby pani niczym gołębica'. To pasuje do ciebie-  jak się to mówi  - jak ulał.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości