Od 16 marca br. szkoły wszystkich szczebli w Polsce zostaną zamknięte. Kolejne instytucje apelują do mieszkańców o załatwianie spraw drogą telefoniczną lub mailową. W godzinach wieczornych 11 marca br. o g. 19, zanotowano w naszym kraju już 31 przypadków koronowirusa. Jeden z nich wykryty został na Podkarpaciu, u kobiety z okolic Leżajska. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.
Decyzją prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego od poniedziałku, 16 marca br., niemal wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe w Polsce zostaną zamknięte na dwa tygodnie. W czwartek, 12 marca br., oraz w piątek, 13 marca br., szkoły zapewnią opiekę nad dziećmi, ale nie będą w nich prowadzone zajęcia lekcyjne. Te będą prowadzone w: poradniach psychologiczno-pedagogicznych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, przedszkolach i szkołach w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, szkołach w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkołach przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
W jaki sposób kontaktować się z nauczycielami? Najlepiej wykorzystać do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zdementowała informacje o tym, że także sklepy mają zostać zamknięte. – Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych! – napisała na Twitterze J. Emilewicz.
Od jutra, 12 marca br., zostanie zawieszona działalność instytucji kulturalnych: muzeów, bibliotek, teatrów, kin, filharmonii i uczelni artystycznych. Odwołane zostają również wszystkie imprezy w Przemyślu. Koncerty, spektakle, prelekcje i spotkania nie odbędą się. O szczegóły dotyczące innych przewidywanych terminów imprez oraz o ewentualne zwroty środków za zakupione wcześniej bilety, należy pytać bezpośrednio u organizatorów.
Urząd Miejski w Przemyślu pracować będzie normalnie. Jednak ze względu na zalecenia związane z ograniczeniem do minimum tworzenia większych skupisk ludności, urzędnicy proszą tych, którzy mają do załatwienia sprawy urzędowe, nie wymagające bezwzględnej obecności w urzędzie miejskim, o kontakt telefoniczny z odpowiednim wydziałem UM w Przemyślu.
Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. zdecydował o zmianie rozkładów jazdy autobusów MZK. W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach w okresie od 16 marca do 25 marca br. lub do dnia odwołania zawieszenia zajęć, autobusy na terenie miasta Przemyśla oraz gmin ościennych, z którymi gmina mejska Przemyśl zawarła porozumienia międzygminne, kursować będą według rozkładu jazdy jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeszcze zapomniano wprowadzić zakaz opuszczania miejsca pobytu jak w stanie wojennym
Psychoza oraz panika podsycana przez polityków i media ma jakiś cel.
No i nie ma tego złego !!! 2 tygodnie mniej prania mózgu w tym roku !!! YOUTUBE.COM - PRANIE MÓZGU A EDUKACJA
Tak róbcie zapasy żeby mole miały co jeść a przy okazji ceny rosły . To jest dopiero ludzka głupota .
Edek, spokojna twoja rozczochrana, z tem że, stan wojenny to małe miki !!!CZY NADCHODZĄ CZASY ŁĄPANEK KORONAWIRUSOWYCH? KAŻDY Z GORĄCZKĄ BĘDZIE MÓGŁ ZOSTAĆ ARESZTOWANY - ZMIANYNAZIEMI.PL
Chociaż jeden artykuł na życiu w całości
Uważam że lepiej zapobiegac niz potem gadanie ze rząd nic nie robił... I przede wszystkim żeby społeczeństwo się dostosowywało a nie biegali po pabach i galeriach
Macie rację. Ale pojawiły się w okolicach Rzeszowa maseczki takie jednorazówki duże ilości i już jakiś cep żeruje na tragedi luckiej na taką skalę cena z 2zł wywindowała na 15 zł to z całą pewnością na początek za wykorzystanie takiej sytuacji powinni chłopa zajebać przypierniczyć mu taką karę by od razu poszedł z torbami zabrać mu dla przykładu zupełnie wszystko.
Ludzie siedźcie w domu i wszystko będzie w porządku.
To od poniedziałku oblężenie galerii...
Jeszcze zapomniano wprowadzić zakaz opuszczania miejsca pobytu jak w stanie wojennym
Psychoza oraz panika podsycana przez polityków i media ma jakiś cel.