Z kompletem trzech wygranych koszykarze Hensfortu Przemyśl wygrali grupę A i jutrzejszym (17 maja br.) półfinale zmierzą się z odwiecznym rywalem Treflem Sopot. Stawką będzie przepustka do starcia o złoty medal MP!
Od 16 maja br. w hali sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwa finał Mistrzostw Polski U-18 (juniorów) w koszykówce. Dzisiaj (18 maja br.) zakończyły się rozgrywki grupowe. Gospodarze imprezy za przeciwników mieli: Exact Śląsk Wrocław, Polonię Warszawa i Asseco Gdynia. Z dwoma pierwszymi rywalami poradzili sobie we miarę łatwo, bo wrocławian pokonali 100:73, zaś warszawian 103:76. Przed pojedynkiem z Asseco było jasne, że oba zespoły awans do strefy medalowej mają już w kieszeni. Goście znad Bałtyku bowiem także wygrali z wspomnianymi ekipami. Gra szła o 1. miejsce w grupie. Prawdę powiedziawszy, oba teamy mogły trochę kalkulować, mogły „wybrać” sobie półfinałowego przeciwnika. Nic z tych rzeczy. Rozegrały kapitalne zawody. To było prawdziwe koszykarskie „meczycho”! Gdynianie zagrali znakomicie, chyba więcej niż predysponują ich do tego umiejętności. Kiedy po 30 minutach podopieczni Daniela Puchalskiego wygrywali 61:51 i mieli za sobą niemal perfekcyjną III kwartę, nikt nie spodziewał się, że Asseco podniesie się z kolan. Ale gdynianie zrobili to. Po części dzięki niefrasobliwości i prostym błędom przemyślan, po części dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i woli walki. Doprowadzili do bardzo nerwowej końcówki, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak zawodnicy Hensfortu, wygrywając 75:72.
Z grupy B awansowały zespoły Biofarm Basket Junior Poznań (1. miejsce) i Trefla Sopot (2. miejsce). W jutrzejszym pierwszym półfinale (początek o g. 14.45) Biofarm Basket Junior zmierzy się z Asseco Gdynia, w drugim – Hensfort Przemyśl zagra z Treflem Sopot (początek o g. 17). Zwycięzcy awansują do wielkiego finału, którego stawką będzie tytuł mistrzów Polski juniorów U-18.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze