W piątkowy wieczór, 17 listopada br., w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z poetką Teresą Paryną.
Uczestników wieczoru przywitała, pełniąca funkcję gospodarza, Agata Pilawa. Następnie Mieczysław Szabaga, prezes RSTK w Przemyślu, przybliżył publiczności biogram tej utytułowanej konkursowo artystki, jej działalność, osiągnięcia, wyróżnienia i nagrody.
Z kolei dr Bernardyna Banaś, podążając śladami twórczości T. Paryny, odsłoniła piękno, tajemnice i paradygmaty jej poezji. Wielbiciele twórczości przemyskiej poetki usłyszeli[paywal] wiele tekstów w autorskiej interpretacji głosowej oraz w muzycznej aranżacji Małgorzaty i Witolda Stankiewiczów.
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 70% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze