31 maja i 1 czerwca br. odbyły się XXXI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu Kung Fu w Piasecznie. Znakomicie spisał się w nich jedyny reprezentant Przemyśla Krzysztof Ściubak, który został dwukrotnym mistrzem Polski. Gratulujemy!
Turniej został zorganizowany przez Polski Związek Wushu pod patronatem ministerstwa sportu i turystyki. W czempionacie wystąpili zawodnicy m.in. z: Warszawy, Tarnowa, Krakowa, Wieliczki, Płocka, Gdyni, Olsztyna, Rzeszowa, Wrocławia czy Legnicy. Rywalizowali także zawodnicy z Bułgarii.
W tym prestiżowych zawodach, w barwach głównej siedziby szkoły Sifu Tomasza Chabowskiego z Wieliczki, Przemyśl reprezentował sihing Krzysztof Ściubak. I zdobył dwa tytuły mistrza Polski w kategoriach form styli południowych i form z bronią krótką różną i giętką.

Krzysztof Ściubak w akcji. Fot. zbiory własne
Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki pomocy firmy Eurobus, klubu sportowego Acro Adrenalina Przemyśl oraz Zakładu Fryzjerskiego „Barber King”. – Bardzo dziękuję za pomoc i mam nadzieję na dalszą współpracę. Zarówno w organizacji zawodów w Przemyślu, jak i w kolejnym wyjeździe na światowe szkolenie, które odbędzie się w Chinach – podsumował K. Ściubak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze