Reklama

Które miasto najładniej rozbłysło na święta na Podkarpaciu? Głosuj!

Krosno, Kolbuszowa, a może Jarosław? Województwo mazowieckie szuka nowej „rozświetlonej stolicy regionu” w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą”! Już od ośmiu lat w świątecznej rywalizacji może powalczyć każde miasto, które zgłosi na SwiecSie.pl swój udział w ogólnopolskim, 2-etapowym zimowym plebiscycie. W zeszłym roku to Sanok zwyciężył na Podkarpaciu, wygrał charytatywne nagrody dla swojego miasta i wziął udział w finale zabawy. Jaka miejscowość w tym roku awansuje do ogólnopolskiego etapu dobroczynnej rywalizacji? Mieszkańcy którego z miast najlepiej połączą siły w głosowaniu, by zdobyć nagrody o wartości 10 000 zł dla potrzebujących?


fot.Tomasz Banan
Przemyski Rynek 2016 / 2017

Akcja „Świeć się z Energą” to ogólnopolski plebiscyt miast na najpiękniej rozświetloną miejscowość w kraju, z nagrodami przeznaczonymi dla potrzebujących. Do kogo trafi charytatywna nagroda od Grupy Energa, decydują mieszkańcy i sympatycy miast, oglądający zdjęcia kandydatów, a następnie głosujący w plebiscycie na SwiecSie.pl. Łączna pula nagród w akcji „Świeć się z Energą” to aż 200 000 złotych. W zeszłym roku w zimowej zabawie wzięło udział 10 miast Podkarpacia. Etap regionalny wygrał Sanok – pokonując stolicę regionu - Rzeszów. W finale zabawy reprezentant województwa, podobnie jak wiele większych miast z całego kraju, musiał uznać zwycięstwo Połczyna-Zdroju, niewielkiej, lecz bardzo malowniczej miejscowości z województwa zachodniopomorskiego. Które z miast w tym roku zdobędzie tytuł „rozświetlonej stolicy regionu”, zdobędzie nagrody i awans do finału?

Reklama

O cenne nagrody w „Świeć się z Energą” mogą powalczyć również miłośnicy fotografii, którzy zgłoszą swoje świetliste zdjęcia w konkursie fotograficznym oraz najładniej w regionie i w Polsce rozświetlone galerie handlowe. Na laureatów czekają cenne nagrody.

Plebiscyt z zaangażowaniem

Miasta tworzą mieszkańcy – i to właśnie oni mają wpływ na to, która z podkarpackich miejscowości zdobędzie nowoczesne urządzenia elektryczne o wartości 10 000 złotych i przekaże je wybranej instytucji społecznej. Zwycięskie miasto przechodzi do finału, w którym wraz z reprezentantami pozostałych województw powalczy o nagrodę główną – sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. Udział w plebiscycie, to także dla każdej miejscowości szansa na wypromowanie się w całym kraju.

Reklama

- W tym świątecznym czasie nawet najmniejsze miasteczko ma szansę wygrać. Co roku rywalizacja miast dostarcza bardzo wielu emocji. Na mapie Polski jest bardzo wiele miejsc, dla których ważny jest lokalny patriotyzm i podążanie we wspólnym celu, zwłaszcza kiedy chodzi o pomoc innym. Energooszczędny sprzęt AGD od Grupy Energa, który miasta przekazują następnie potrzebującym placówkom, z pewnością ułatwi ich codzienne funkcjonowanie i pomoże wielu potrzebującym osobom. To pomaganie przez głosowanie, które może przynosić efekty przez długie lata – mówi Michał Lemański, Dyrektor Departamentu Marketingu w Energa SA.

Reklama

W plebiscycie znaczenie ma zaangażowanie mieszkańców i sympatyków – im większa ilość oddanych głosów, tym większa szansa na zwycięstwo. Swoje głosy można oddawać codziennie na stronie akcji SwiecSie.pl oraz wysyłając SMS-y. Głosowanie w pierwszym wojewódzkim  etapie potrwa do 8 stycznia 2017 r., a finałowa rozgrywka od 12 do 29 stycznia 2017 r.


fot.Tomasz Jefimow
Zeszłoroczne Krosno

Rozświetlone zmagania – konkurs fotograficzny dla każdego

Zimowe spacery, spotkania w gronie rodzinnym, świąteczne rozświetlone dekoracje, to wspaniała okazja do uwieczniania tych pięknych chwil. W ramach akcji „Świeć się z Energą” co roku organizowany jest również konkurs fotograficzny dla miłośników robienia zdjęć – zarówno aparatem fotograficznym jak i smartphonem. Ci, którzy w najpiękniejszy sposób uchwycą świąteczna atmosferę, mają szansę na zdobycie nagród o łącznej wartości 50 000 zł. Zdjęcia w konkursie będą oceniać Internauci i jury, którego przewodniczącą jest Lidia Popiel – fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Reklama

- Fotografowanie to przyjemność – zwłaszcza jeśli uwieczniamy radosne i piękne chwile w tak magicznym czasie jakim są święta. A dzięki temu, że aparat ma już każdy telefon komórkowy, zdjęcia teraz może robić każdy. Praktycznie zawsze i wszędzie! Dlatego, jeśli coś nas zachwyci, nie czekajmy na lepszą okazję, czy mocniejszy sprzęt - róbmy zdjęcia, nawet smartphonem! Bardziej zaawansowani oczywiście mogą zawsze sięgnąć po lustrzankę czy aparat kompaktowy. Najważniejsze, żeby wykorzystać każdą okazje do uwiecznienia miejsc i zdarzeń pełnych świątecznego światła, a jeśli uznamy, że warto się nimi podzielić -  zgłaszajmy je do konkursu na SwiecSie.pl i #SwiecSie. I nie bójmy się eksperymentować – efekty mogą zaskoczyć! – mówi Lidia Popiel, przewodnicząca jury konkursu „Świeć się z Energą”.

Reklama

Konkurs indywidualny rozgrywa się w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim.  Uczestnicy mogą zgłaszać do ośmiu zdjęć w czterech kategoriach: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto oraz Moja Iluminacja. Na autorów najciekawszych kadrów czekają nagrody: aparat Olympus, iPad air oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl. Ci, którzy zakwalifikują się do ogólnopolskiego finału powalczą o kolejne nagrody i grand prix – warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel! Zdjęcia można zgłaszać do 8 stycznia 2017r. Inspiracji oraz szeregu porad dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie fotografii, można szukać w serwisie SwiecSie.pl

Reklama

Konkurs fotograficzny jest rozgrywany również na portalach społecznościowych. Wśród zdjęć zamieszczonych z oznaczeniem #SWIECSIE na Facebooku i Instagramie, jury wybierze 3 najlepsze prace i nagrodzi autorów smartphonami, a pozostałych laureatów bonami zakupowymi do sklep.energa.pl!


fot.Tadeusz Poźniak
Rzeszów w minionym roku

Niech rozbłyśnie „Jaśnie Galeria”

Równolegle do plebiscytu miast i konkursu fotograficznego trwa plebiscyt na najładniej udekorowany obiekt handlowy. Swoje głosy na ulubione miejsce można oddawać na stronie akcji SwiecSie.pl. Nagrodą dla galerii jest warta 50 000 zł kampania reklamowa w serwisie WP.

Reklama

W zeszłym roku w plebiscytach rywalizowało ponad 220 miejscowości i 80 galerii handlowych, do konkursu fotograficznego zostało zgłoszonych prawie 3000 zdjęć, a nagrody o łącznej wartości 200 000 złotych trafiły do ponad 70 placówek społecznych w całej Polsce!

Więcej informacji na stronie konkursu SwiecSie.pl oraz na facebook.com/SwiecSie.

Harmonogram „Świeć się z Energą”

•        I etap dla konkursu miast i indywidualnego potrwa do 8.01.2017

•        II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017

•        II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia

Reklama

•         decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017

 

Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Patronem medialnym jest Jedynka Polskie Radio. Partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl. Partnerem plebiscytu „Jaśnie Galeria” jest Polska Rada Centrów Handlowych.

 


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tyu - niezalogowany 2017-01-09 00:35:37

    Które miasto na Podkarpaciu wybudowało najwięcej osiedli , żłobków i fabryk w ostatnim dziesięcioleciu 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości