Szefowa kuchni Villi Bolestraszyce Renata Wielgosz przygotowała specjały, które podczas świątecznych spotkań rodzinnych uwiodą naszych gości smakiem, zapachem i efektownym sposobem podania. Wybraliśmy receptury na świąteczne pyszności, które nie sprawią trudności nawet niewprawnym adeptom kuchni. Każdy z Czytelników może je łatwo upichcić w domowym zaciszu. Smacznego!

Kaczkę dokładnie myjemy i osuszamy ręcznikiem papierowym. Mięso mielone z łopatki przyprawiamy solą, pieprzem, dodajemy jajka, żurawinę, pokrojone jabłka i dokładnie wyrabiamy na jednolitą masę. Faszerujemy kaczkę przygotowanym farszem. Pieczemy w temperaturze 160 stopni C przez 2,5 godz. Jeśli chcemy mieć bardziej rumianą skórkę, naczynie odkryć na ostatnie 10 – 15 minut pieczenia.
Suszone grzyby zalewamy zimną wodą, zostawiamy na kilka godzin. Następnie w tej samej wodzie grzyby gotujemy do miękkości. Jarzyny kroimy w większe słupki i wrzucamy do wywaru z grzybów. Dolewamy wody. Pod koniec gotowania dodajemy kaszę gryczaną, przyprawiamy solą i pierzem.
Do miski przesiewamy mąkę, dodajemy drożdże zmieszane z ciepłym mlekiem, cukier i sól, wszystko mieszamy łyżką. Następnie wbijamy kolejno po 1 jajku, cały czas wyrabiając ciasto lub miksując hakiem do ciasta drożdżowego.
50 dag maku wsypujemyć do garnka, zalewamyć wodą i gotujemy. 5 żółtek ucieramy z 1 szklanką cukru pudru, mieszamy z makiem, bakaliami i olejkiem migdałowym. Na koniec ubijamy białka i mieszamy z makiem. Ciasto wałkujemy, smarujemy makiem i zwijamy.
Pieczemy makowiec w temperaturze 170 stopni C przez 35 minut. Gotowe ciasto można polać lukrem i posypać skórką pomarańczową.
Przepis jest banalnie prosty. Wystarczy wszystkie składniki, które tego wymagają, pokroić w kostkę, przełożyć do miski i wymieszać z majonezem.
Pstrąga czyścimy i patroszymy, zostawiamy ogony i głowy (usunąć oczy i skrzela) i dokładnie myjemy. Wszystkie składniki na farsz mieszamy. Faszerujemy pstrąga i pieczemy 25 min w temp. 160 C.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super informacja ! Tylko kurwa kiedy ma być ten iwent ? Bo nie ma w notatce. Wiem ze wszyscy w Bolestraszycach, Wyszatycach, Wylewie , wiedzą. Ale w Przemyślu, Pruchniku etc. nie wiedzą, a przyjechaliby. Nawet z Rzeszowa też.
Super informacja ! Tylko kurwa kiedy ma być ten iwent ? Bo nie ma w notatce. Wiem ze wszyscy w Bolestraszycach, Wyszatycach, Wylewie , wiedzą. Ale w Przemyślu, Pruchniku etc. nie wiedzą, a przyjechaliby. Nawet z Rzeszowa też.