Nie wszyscy mogą odbywać obowiązkową kwarantannę w swoich domach, czy domach, np. ze względu na osoby starsze. Dla nich został zapewniony hotel, jednak za pobyt muszą zapłacić sami.
– Mąż wraca z zagranicy i będzie miał obowiązkową, 14-dniową kwarantannę. Nasz dom jest mały, a mieszkają z nami również rodzice, którzy są w podeszłym wieku i są w grupie ryzyka. Nie jest to więc najlepsze miejsce. Co mamy zrobić? – telefonów z podobnymi pytaniami odebraliśmy kilka.
Agata Czereba, rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu: – Prezydent zwrócił się do przemyskich hotelarzy[paywall] z zapytaniem, czy mają możliwość wydzielenia części lub całości obiektu na miejsce do odbywania kwarantanny dla osób indywidualnych, które nie mają możliwości odbywania jej w warunkach domowych. Prosił o potraktowanie sprawy priorytetowo i jak najszybszą odpowiedź droga telefoniczną. Zgodził się hotel Faho. Poinformował on, że posiada 13 pokoi z węzłem sanitarnym, które może udostępnić w celu kwarantanny.
Osoby, które chcą skorzystać z tej formy, powinny się kontaktować bezpośrednio z recepcją hotelu (tel. 16 678 89 37, 609 353 881). Należy pamiętać, że miasto nie pokrywa kosztów takiego pobytu – należy je pokryć z własnej kieszeni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ha ha ha. Obowiązkowa kwarantanna, ale opłaty za pobyt z własnej kieszeni. A hotele oczywiście zapewniają wszelkie zabezpieczenia, by nikt inny się nie zaraził. Personel też przygotowany. To jakieś żarty? A może to pomoc finansowa hotelarzom, którzy nie dają sobie rady?
Minister zdrowia zapewniał że to wojewoda ma wyznaczyć miejsce na kwaranntane ale o płaceniu nie było mowy każą odbyć kwaranntane to niech udostępniał jakąś szkole lub bursę jak zwykle wszystko tylko wygląda ładnie w telewizji a szary człowiek musi sobie radzić sam
Ha ha ha. Obowiązkowa kwarantanna, ale opłaty za pobyt z własnej kieszeni. A hotele oczywiście zapewniają wszelkie zabezpieczenia, by nikt inny się nie zaraził. Personel też przygotowany. To jakieś żarty? A może to pomoc finansowa hotelarzom, którzy nie dają sobie rady?
Minister zdrowia zapewniał że to wojewoda ma wyznaczyć miejsce na kwaranntane ale o płaceniu nie było mowy każą odbyć kwaranntane to niech udostępniał jakąś szkole lub bursę jak zwykle wszystko tylko wygląda ładnie w telewizji a szary człowiek musi sobie radzić sam