Reklama

Lato nad ZEK-iem już bez dinozaurów

18/12/2019 17:00

Informacja o tym, że kompleks rozrywkowy przy plaży nad ZEK-iem, zwany „Dinozekolandią”, przestanie funkcjonować, pojawiła się jeszcze we wrześniu. Dziś wiemy, że obiekt został przejęty przez miasto. Jaka czeka go przyszłość?

Zakończył się pewien rozdział tworzenia infrastruktury nad zalewem ZEK w Radymnie. Firma, która jako pierwsza zainwestowała w tym miejscu tak wiele i wybudowała główny kompleks turystyczno-rekracyjny przyległy do plaży nad zalewem, zakończyła działalność. Obiekt o nazwie[paywall] „Dinozekolandia” swe podwoje otworzył w 2013 roku i przez szereg lat cieszył się sporą popularnością, choć jako tematyczny park rozrywki nigdy poważniej nie zaistniał. Jego powstanie jest jednak wydarzeniem nie do przecenienia. Z jednej strony, ze względu na utworzony park jurajski, kompleks przyciągał do miasta turystów, z drugiej stanowił, jakże potrzebną, bazę gastronomiczną i sanitarną dla amatorów wypoczynku nad wodą. Wreszcie po trzecie „Dinozekolandia” przetarła szlak dla innych przedsiębiorców, a w jej cieniu z biegiem lat zaczęły wyrastać kolejne punkty gastronomiczne, podnosząc atrakcyjność kąpieliska.

Teraz wiadomo już, że miasto zostało właścicielem zabudowań, ogrodzenia, a także części obiektu, w którym dotychczas stały makiety. „Dinozekolandia” nawet bez dinozaurów przedstawia wciąż strategiczną wartość dla dalszego rozwoju turystyki w Radymnie, przede wszystkim w zakresie funkcji, które kompleks pełnił dotychczas, a więc bazy gastronomicznej i sanitarnej dla pobliskiego kąpieliska. Na razie w radymiańskim magistracie wierzą jednak, że „Dinozekolandia” nie pozostanie pusta.

– W pierwszej kolejności będziemy chcieli tę nieruchomość wydzierżawić – podaje burmistrz M. Piziurny, choć nie informuje, czy liczy na to, że kompleks przejmie jeden podmiot, czy też spodziewa się, że w zabudowaniach po „Dinozekolandi” zainstaluje się ich więcej. Burmistrz dodaje też, że dopiero jeśli tego zamierzenia nie da się doprowadzić do skutku, w urzędzie miasta będą poszukiwać innych rozwiązań.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wierny Radymnianin - niezalogowany 2019-12-18 18:37:30

    Miasto osiągnęło swój cel... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mm - niezalogowany 2019-12-18 18:37:53

    Mssss

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Xxx - niezalogowany 2019-12-18 18:38:10

    Pewnie wina miasta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama