Zdzisław Wójcik to chodząca legenda honorowego krwiodawstwa. Jego prekursor w naszym regionie i wciąż czynny propagator. Pod koniec marca br. z rąk wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul odebrał odznakę honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.
Wojewoda T. Kubas-Hul podczas uroczystości w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wręczyła odznaczenia państwowe oraz odznaki honorowe zasłużonym mieszkańcom regionu. Nadane postanowieniem prezydenta Polski Andrzeja Dudy Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami w działalności na rzecz: społeczności lokalnej, zachowania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego, ale też m.in. działalnością społeczną i charytatywną. Była to także okazja do wręczenia medalu „Opiekun miejsc pamięci narodowej” i odznaki honorowej „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.
Nie byle jakie wyróżnienie
– To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłam dziś wręczyć medale przyznane postanowieniem prezydenta Polski, ale również nadane decyzjami ministra kultury i dziedzictwa narodowego czy też ministra zdrowia. Każdy z Państwa jest wyjątkowy. Wszystkim gratuluję odznaczeń, ale też dziękuję za to, że na co dzień swoją postawą, działaniem i aktywnością stajecie się wzorem dla innych
– powiedziała m.in. T. Kubas-Hul[paywall].
Odznakę honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” otrzymał Zdzisław Wójcik. Obecnie wiceprezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu, wielki propagator honorowego dawstwa krwi, były rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.
– To dla nas wszystkich, honorowych dawców krwi, zaszczyt i honor. W służbę drugiemu człowiekowi wkładamy nasze serca. Dziękuję bardzo za to, że zostaliśmy dostrzeżeni i uhonorowani. To wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy. Święty Maksymilian Maria Kolbe, patron krwiodawców w Polsce, powiedział, że miarą wartości człowieka są jego czyny. Nic dodać, nic ująć
– powiedział Z. Wójcik.
– Odznaka honorowa „Za zasługi dla ochrony zdrowia” to nie standardowe odznaczenie dla honorowych dawców krwi. Jest niewiele osób, które mogą się poszczycić takim wyróżnieniem. Odznakę nadaje się dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych osiągnięć w zakresie propagowania krwiodawstwa, a przez to ochrony zdrowia ludności. Uroczystość w Rzeszowie była dla nas dużym przeżyciem
Reklama
– podsumował prezes jarosławskiego oddziału rejonowego PCK Jan Potoniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
The priority is to create a cardiac surgery subunit within the existing Cardiology Department with an Intensive Cardiac Surveillance Subunit and an Invasive Cardiology Subunit https://9apps.ooo/download/.