Reklama

„Los Familios” najlepsze w sali sportowej SMS-u

W hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Przemyślu odbyła się I edycja Noworocznego Turnieju „FC Reymonta” pod patronatem prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Triumfatorem dziewiczej imprezy została ekipa „Los Familios”.

W turnieju miało pierwotnie wystąpić osiem ekip. Ale w ostatniej chwili nie dojechała drużyna ministrantów z parafii pw. świętego Jana z Dukli w Przemyślu. Do rywalizacji więc przystąpiło siedem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne. Z każde dwie najlepsze awansowały do półfinału.

  • „(…) Zacięte mecze, ogrom bramek i pięknych interwencji bramkarzy, którzy strzegli swoich bramek niczym Bilbo Baggins swojego pierścienia. Każdy wynik na styku, kilka niespodzianek, w których Dawid wygrywał z Goliatem. W obu grupach o przejściu do fazy pucharowej decydowały bilanse bramkowe (…)”

– można przeczytać na profilu FC Reymonta na facebooku.

Zespoły z trzecich i czwartych miejsc stworzyły grupę, w której drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” o 5. miejsce. To ostatecznie zajęła ekipa pod nazwą „Drewniacy”. 6. miejsce zajęła drużyna „Pieczonych Ziemniaczków” pod batutą legendy osiedla Reymonta Jakuba Ziemiakowskiego. 7. miejsce przypadło „Rebeliantom”.

Reklama

 

Półfinały i mecze o medale

W pierwszym półfinale zmierzyły się ekipy „Los Familios” i „Ujkovii”. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, zaś w rzutach karnych ci pierwsi, zespół Wiktora Szkarpeckiego, okazał się lepszy i awansował do wielkiego finału. W drugim półfinale gospodarze, drużyna SMS Przemyśl, po bardzo zaciętym spotkaniu, musiała uznać wyższość „Buszkolandii”.

Mecz o brąz był dość jednostronny. SMS Przemyśl pewnie pokonała „Ujkovię”. W finale zmierzyły się zespoły „Los Familios” i „Buszkolandii”. To był rewanż za spotkanie grupowe, w którym lepsi okazali się ci pierwsi (2:1). I w finale także okazali się lepsi. Wygrali 4:1.

Reklama

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Karol Świstak z ekipy „Rebeliantów”, a na wyróżnienie zasłużył również bramkarz zwycięskiej ekipy Aleksander Nehrebecki. Nagrodę dla króla strzelców odebrali Michał Kaczmarek z „Ujkovii” oraz Damian Mielnik z „Pieczonych Ziemniaczków”. Obaj strzelili po 10 bramek. Wreszcie tytuł MVP imprezy, czyli najlepszego zawodnika turnieju przypadł Piotrowi Horbaczkowi z „Los Familios”.

Wyróżnieni zostali również sędziowie Mateusz Jędrys i Rafał Czyżowski, którzy byli pewni i skuteczni w swoich decyzjach. Szczególne słowa uznania należą się Klaudii Żarskiej, która czuwała nad wynikami oraz strzelcami bramek. Patronem medialnym tego ze wszechmiar udanego przedsięwzięcia była nasza redakcja.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama