W hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Przemyślu odbyła się I edycja Noworocznego Turnieju „FC Reymonta” pod patronatem prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Triumfatorem dziewiczej imprezy została ekipa „Los Familios”.
W turnieju miało pierwotnie wystąpić osiem ekip. Ale w ostatniej chwili nie dojechała drużyna ministrantów z parafii pw. świętego Jana z Dukli w Przemyślu. Do rywalizacji więc przystąpiło siedem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne. Z każde dwie najlepsze awansowały do półfinału.
– można przeczytać na profilu FC Reymonta na facebooku.
Zespoły z trzecich i czwartych miejsc stworzyły grupę, w której drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” o 5. miejsce. To ostatecznie zajęła ekipa pod nazwą „Drewniacy”. 6. miejsce zajęła drużyna „Pieczonych Ziemniaczków” pod batutą legendy osiedla Reymonta Jakuba Ziemiakowskiego. 7. miejsce przypadło „Rebeliantom”.
W pierwszym półfinale zmierzyły się ekipy „Los Familios” i „Ujkovii”. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, zaś w rzutach karnych ci pierwsi, zespół Wiktora Szkarpeckiego, okazał się lepszy i awansował do wielkiego finału. W drugim półfinale gospodarze, drużyna SMS Przemyśl, po bardzo zaciętym spotkaniu, musiała uznać wyższość „Buszkolandii”.
Mecz o brąz był dość jednostronny. SMS Przemyśl pewnie pokonała „Ujkovię”. W finale zmierzyły się zespoły „Los Familios” i „Buszkolandii”. To był rewanż za spotkanie grupowe, w którym lepsi okazali się ci pierwsi (2:1). I w finale także okazali się lepsi. Wygrali 4:1.
Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Karol Świstak z ekipy „Rebeliantów”, a na wyróżnienie zasłużył również bramkarz zwycięskiej ekipy Aleksander Nehrebecki. Nagrodę dla króla strzelców odebrali Michał Kaczmarek z „Ujkovii” oraz Damian Mielnik z „Pieczonych Ziemniaczków”. Obaj strzelili po 10 bramek. Wreszcie tytuł MVP imprezy, czyli najlepszego zawodnika turnieju przypadł Piotrowi Horbaczkowi z „Los Familios”.
Wyróżnieni zostali również sędziowie Mateusz Jędrys i Rafał Czyżowski, którzy byli pewni i skuteczni w swoich decyzjach. Szczególne słowa uznania należą się Klaudii Żarskiej, która czuwała nad wynikami oraz strzelcami bramek. Patronem medialnym tego ze wszechmiar udanego przedsięwzięcia była nasza redakcja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze