Reklama

Magiczny świat „Florianum”

16/08/2018 09:30

Centrum Koncertowo-Wystawiennicze, które mieści się w murach zabytkowej cerkwi „Na Krupcu” w Narolu, stało się w lipcu miejscem dziewiątej premiery Teatru Amatorskiego „Florianum”. Tym razem w przedstawieniu „Co będzie?” aktorzy zmierzyli się z twórczością Aleksandra Fredry.

Krótkie utwory komediopisarza członkowie grupy połączyli w mistrzowski sposób, tworząc z nich spójny spektakl. Niezwykle celną okazała się koncepcja przeniesienia widza do lat 20. XX w., za sprawą niezwykle barwnych kostiumów i scenografii.

Nie wiadomo, na czym polega fenomen Teatru Amatorskiego „Florianum”, którego występy gromadzą ogromną, wierną publiczność. Artyści działają od dziewięciu lat i zawsze grają tylko jeden spektakl, do którego przygotowują się cały rok. Sami organizują stroje, budują sceniczne dekoracje. Ćwiczą wspólnie, często poświęcając pasji wolny czas. Nie są aktorami zawodowymi, ale talentu i pomysłowości może im pozazdrościć niejeden profesjonalista. Wypełniona do granic możliwości cerkiew jest dowodem na to, że dobra marka nie potrzebuje reklamy. Szkoda tylko, że „Florianum” nie można oglądać częściej, a na kolejny (jubileuszowy) spektakl trzeba czekać cały rok. 


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama