Sprzyjająca aura, piękno majowego krajobrazu zachęcają do wiosennych przyjęć pod gołym niebem. Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń ogródka, aby komfortowo spędzić czas i nie narazić naszych roślinnych okazów na zniszczenia.
Chyba nikt nie wyobraża sobie majówki bez grilla. Powierzchnia miejsca, na jakim go ustawimy, powinna być płaska i równa, tak aby nasz sprzęt stał stabilnie i nie groził upadkiem. Nigdy nie powinniśmy lokalizować grilla blisko drzew, krzewów lub łatwopalnych dekoracji czy mebli ogrodowych. Z jednej strony uchronimy się przed gryzącym dymem, z drugiej – przed przypadkowym zaprószeniem ognia.
Wszędobylskie owady, porywy wiatru czy nadmiar słońca mogą uprzykrzyć nawet najbardziej udane przyjęcie. Warto zabezpieczyć się przed nimi już na etapie organizacji – miejsce dla naszych gości powinno być niczym komfortowa enklawa. Przed przygrzewającym słońcem ochroni nas parasol, a od wiatru parawan . Dostępne w sklepach ogrodniczych moskitiery stworzą barierę dla much, pszczół i komarów. Wszystkie trzy funkcje pełni namiot ogrodowy, który ma tę dodatkową zaletę, że raz rozłożony może nam służyć przez cały sezon.
Podczas dobrej zabawy o przypadkowe zniszczenie naszych roślinnych okazów nietrudno. Krajobraz po przyjęciu często usiany jest zdeptanymi kwiatami, połamanymi gałązkami drzewek i krzewów. Aby tego uniknąć, grilla czy meble ogrodowe ustawiajmy zawsze w bezpiecznej odległości od rabat kwiatowych, nie zapominajmy także o grządkach w warzywniku – można zamontować dostępne w sklepach ogrodniczych gotowe ogrodzenia z paneli, drewna czy plastiku, ewentualnie zabezpieczyć sztywną folią lub innym materiałem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Moja majówka odbyła siew ogrodzie, ale wcześniej kupowałam komplet mebli ogrodowych w sklepie Dajr, bo inaczej by to wszystko nie wyszło, duży stół, grill, ładne dekoracje, kwiaty, dobre jedzenie i muzyka to podstawa,a by gości sie świetnie bawili :D
Moja majówka odbyła siew ogrodzie, ale wcześniej kupowałam komplet mebli ogrodowych w sklepie Dajr, bo inaczej by to wszystko nie wyszło, duży stół, grill, ładne dekoracje, kwiaty, dobre jedzenie i muzyka to podstawa,a by gości sie świetnie bawili :D