Marzec, początek sezonu działkowego, to najlepsza pora na uporządkowanie ogrodu po zimie, przeprowadzenie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i przygotowanie naszych roślin do nadchodzącej wiosny, nowego okresu wegetacji.
Marzec w ogrodzie, na działce to czas wytężonej pracy. Jeśli pogoda dopisuje, już na początku miesiąca usuwamy zimowe osłony – gdy obawiamy się ponownego załamania aury, możemy przeczekać do czasu (zwykle przełom marca i kwietnia), kiedy temperatura się ustabilizuje i nie będą przewidywane kolejne przymrozki. Pamiętajmy, aby okrycia zdejmować w dni pochmurne, co zaoszczędzi roślinom szoku temperaturowego.
Jeżeli jest na tyle ciepło, że gleba zaczyna rozmarzać, można zasilić nawozem (wieloskładnikowym, lub przeznaczonym pod konkretne gatunki) wieloletnie rośliny ozdobne, warzywa czy zioła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Taki przegląd zrobiłem, ze cały sprzęt mam teraz do wymiany.
to sobie kup w media expert już sa jakies przeceny na kosiarki i glebogryzarki.