Reklama

„Maseczkowa” akcja przemyskiej policji i sanepidu. Na razie przypominali

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu kontrolowali cały czas obowiązujący nakaz noszenia maseczek m.in. w pojazdach komunikacji zbiorowej. Odbyły się już dwie takie akcje.

Choć nikt do tej pory nie zniósł obowiązku zakrywania ust i nosa, bardzo niewiele osób do tego się stosuje. Łącznie z tymi, którzy ten nakaz wprowadzili.

Nagły, ale zgodny z przewidywaniami, wzrost zachorowań na COVID-19 wzmógł czujność odpowiedzialnych za[paywall] respektowanie owego obowiązku służb.


W Przemyślu już dwukrotnie – 15 i 22 października br. – policjanci i pracownicy sanepidu prowadzili kilkugodzinną akcję profilaktyczno-informacyjną. Obie na przystanku MZK przy ul. Jagiellońskiej.

– Podczas pierwszej akcji skontrolowano 39 autobusów, podczas drugiej – 16 pojazdów. A w zasadzie pasażerów poruszających się nimi. Podczas akcji policjanci przypominali im o obostrzeniach oraz konieczności zasłaniania nosa i ust. W związku z tym, że była to akcja profilaktyczno-informacyjna, policjanci nie legitymowali osób, lecz zwracali uwagę. Takie akcje będą się odbywały systematycznie – zapewniła rzecznik prasowy KMP w Przemyślu asp. szt. Małgorzata Czechowska.

Nie jest wykluczone, że podczas którejś kolejnej akcji osoby, które nie przestrzegają obowiązku, ukarane zostaną mandatami.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama