Reklama

Maski zdejm!

04/06/2020 07:54

Trochę już żyję, ale takiego maja, jak w tym roku, nie pamiętam. Wiele się na to złożyło.

Pierwsze to oczywiście zaraza, która poprzewracała wszystkim życie, następnie wydarzenia związane z polityką i w końcu pogoda. Tak byłem zajęty śledzeniem bieżących wydarzeń i wolt, jakie wyczyniano w związku z nieprzeprowadzonymi wyborami, że umknął mi zapach bzów. Zresztą pewnie bym go nie poczuł przez maseczkę, do której noszenia zostałem zmuszony pod karą niemałej grzywny.

Wreszcie w ostatnią sobotę maja pozwolono mi ją zdjąć i wtedy przypomniałem sobie, jak przed laty, w studenckich czasach zaliczałem tak zwane wojsko. Pułkownik wyganiał nas gdzieś za miasto i tam ćwiczyliśmy. – Maski włóż! Maski zdejm! Maski włóż!– padały rozkazy. My posłusznie je wykonywaliśmy, a pułkownik sprawdzał, czy wszystko robimy zgodnie z regulaminem. Dodatkowo uczono nas, że w razie ataku atomowego należy położyć się na ziemi, koniecznie nogami w kierunku zauważonego na niebie rozbłysku i nakryć się białym prześcieradłem. Bardzo śmieszne, ale to były czasy zimnej wojny.

Dzisiaj też trwa wojna. Jedna z pandemią, a druga o władzę. W pierwszej są nakazy (dla niektórych tylko zalecenia), które zobowiązują mnie do zachowania dystansu społecznego na ulicy, ale już w sklepie i autobusie obowiązkowo „maski włóż”. W drugiej wojnie, tej politycznej, nie obowiązują już żadne zakazy ani reguły. Można ubliżać, pluć, szarpać, gryźć. Im bardziej skutecznie, tym zwycięstwo pewniejsze. Niestety obie wojny nie spływają po nas, jak woda po kaczce. Pozostanie po nich w naszej psychice trwały ślad.  Tymczasem maj minął i jak śpiewał Okudżawa: „dlaczego w pochodzie, gdy wiosna nad ziemią szaleje od bzu?”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2020-06-04 08:00:43

    Z tym prześcieradłem to żart wymyślony przez studentów. Też tak żartowaliśmy na PW. Jeżeli już, to nakrywać należało się płaszczem OP-1,  który każdy żołnierz miał na wyposażeniu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-06-04 19:18:42

    Maski zdejm  i podłości i niegodziwości w naszym regionie,które ukazuje film Patryka Wegi mamy przed oczyma zwana aferą podkarpackąMamy tutaj samych podłych ludzi z ukazanymi ich niegodziwości.Mamy 14 letnie dziewczynki porwane z Ukrainy zmuszone do nierządu.Mamy tutaj byłego naszego marszałka,mamy lokalnego arcybiskupa ze dziwnymi skłonnościami ,mamy tutaj polityków nie tylko lokalnych  jedynej słusznej partii,prokuratorów,policjantówMamy tutaj rozboje wymuszenia  czyli świat gorszy jak w obozach koncentracyjnych.Najciekawsze ,ze to wszystkie podłości są bezkarne czyli normą w pewnych partyjnych środowiskach naszego regionu. Sami posłuchajciehttps://www.youtube.com/watch?v=33XChjFTpSka może sobie popatrzcie:https://www.youtube.com/watch?v=819oW4xKvhg

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Franek - niezalogowany 2020-06-04 22:16:30

    Rządzący zrobią wszystko aby do wyborów było normalnie teraz covid 19 na drugim planie nieważne statystyki 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama