Reklama

Medalowe żniwo najmłodszych warcabistów [ZDJĘCIA]

W Dąbkach koło Koszalina odbyły się VII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych. Reprezentanci naszego regionu wrócili z czterema medalami.

Mistrzostwa rozegrano w czterech kategoriach  (do lat 6 – chłopcy i dziewczęta i do lat 8 – chłopcy i dziewczęta). Dwa tytuły mistrza Polski na cztery możliwe zdobyli przedstawiciele warcabowych klubów z powiatu lubaczowskiego – prawdziwej kuźni talentów w naszym regionie. Złotą medalistką została Katarzyna Mazur z SGU „Czarni” Oleszyce (do lat 6) i Filip Młodowiec z MUKS „Libero” Basznia Dolna (do lat 8). Srebrny medal w kategorii dziewcząt do lat 8 zdobyła Marika Gancarz z SGU „Czarni”, a brązowy krążek Małgorzata Szutka z MUKS „Libero” w tej samej kategorii.

Warto dodać, że złoci medaliści – Kasia Mazur i Filip Młodowiec byli bezlitośni dla swoich przeciwników. Kasia wygrała wszystkie partie mistrzostw, a Filip także był niepokonany, dwukrotnie remisując partie. K. Mazur zdobyła III kategorię warcabową, a F. Młodowiec – IV.

Gratulujemy!
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama