W Dąbkach koło Koszalina odbyły się VII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych. Reprezentanci naszego regionu wrócili z czterema medalami.
Mistrzostwa rozegrano w czterech kategoriach (do lat 6 – chłopcy i dziewczęta i do lat 8 – chłopcy i dziewczęta). Dwa tytuły mistrza Polski na cztery możliwe zdobyli przedstawiciele warcabowych klubów z powiatu lubaczowskiego – prawdziwej kuźni talentów w naszym regionie. Złotą medalistką została Katarzyna Mazur z SGU „Czarni” Oleszyce (do lat 6) i Filip Młodowiec z MUKS „Libero” Basznia Dolna (do lat 8). Srebrny medal w kategorii dziewcząt do lat 8 zdobyła Marika Gancarz z SGU „Czarni”, a brązowy krążek Małgorzata Szutka z MUKS „Libero” w tej samej kategorii.
Warto dodać, że złoci medaliści – Kasia Mazur i Filip Młodowiec byli bezlitośni dla swoich przeciwników. Kasia wygrała wszystkie partie mistrzostw, a Filip także był niepokonany, dwukrotnie remisując partie. K. Mazur zdobyła III kategorię warcabową, a F. Młodowiec – IV.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze