Reklama

Medalowy plon żurawickich unihokeistów

Chłopcy – mistrzami Podkarpacia, dziewczęta – wicemistrzyniami. To plon niedawnych występów młodych unihokeistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy. – Nareszcie! Tyle lat pracy przyniosło wreszcie owoce. Po zakręconym sezonie z brakiem hali, brakiem światła, los oddał nam to, co zabrał – cieszy się trener Rafał Korczyński.

Najpierw na wojewódzkiej arenie, w wielkim finale, zaprezentowały się dziewczęta z SP 1 Żurawica. W finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kamieniu zdobyły srebrny medal.

Mimo chwil zwątpienia dziewczęta ambitnie dążyły do celu, jakim był awans do Mistrzostw Polski w Elblągu. To dawało pierwsze i drugie miejsce w imprezie. Po wyjściu z grupy, mając na koncie jedną wygraną i jeden remis, w fazie finałowej zagrały trzy mecze. Dwa wygrały (po 1:0), jeden przegrały (0:2). To pozwoliło na zajęcie 2. miejsca i zdobycie wicemistrzostwa Podkarpacia. Ogromną pracę podczas przygotowań do rywalizacji wykonała trener drużyny Bernadeta Sielska. Uczennice SP 1 w Żurawicy wystąpiły w składzie: Małgorzata Solarczyk (bramkarka), Julia Lenart (kapitan), Emilia Radochońska, Nikola Korpal, Sara Figiela, Emilia Szustal, Oliwia Dmitrzyk, Aleksandra Beer, Kornelia Czyżowska, Emilia Frączek i Wiktoria Żygała.

Reklama

Złoci chłopcy

Kilka dni później w finale wojewódzkim zagrali chłopcy z SP 1 w Żurawicy, podopieczni R. Korczyńskiego. Impreza odbyła się w Padwi Narodowej. Bezdyskusyjnie zajęli 1. miejsce, udowadniając swoją grą że złoto im się należało. Wygrali wszystkie mecze, tracąc tylko dwie bramki. Bardzo prestiżowy był triumf z zespołem z Sanoka, na co dzień hokeistami, z którymi przez lata toczyli ciężkie, zazwyczaj przegrane boje. Sukces jest o tyle wymierny, że dwóch graczy otrzymało powołanie do reprezentacji Polski U-15. To bramkarz Jakub Jakubiszyn oraz kapitan, najlepszy zawodnik turnieju Kacper Hrynkiewicz.

Żurawicka ekipa wygrała kolejno z: SP 4 Sanok 1:0 (bramka: Konrad Lenart), SP Pustków 4:2 (bramki: Tomasz Jasiński 2, Kacper Hrynkiewicz, Konrad Lenart), SP 1 Sanok 1:0 (bramka: K. Hrynkiewicz) oraz SP Stara Wieś 2:0 (Patryk Żygała, K. Hrynkiewicz). SP 1 Żurawica wystąpił w składzie: Jakub Jakubiszyn (bramkarz), Kacper Hrynkiewicz (kapitan), Tomasz Jasiński, Mikołaj Nehrebecki, Konrad Lenart, Szymon Popowicz, Gabriel Matulewski, Krzysztof Jucha, Michał Buksa, Patryk Żygała Patryk, Hubert Kozłowski.

Reklama
– Obecny rok szkolny jest szczególny dla naszego unihokeja w Żurawicy. Historyczny, bo wprowadziliśmy aż cztery drużyny do finałów województwa podkarpackiego, co przekuło się w dwa medale – złoto  i srebro Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców i dziewcząt oraz w Igrzyskach Dzieci 4. miejsce dziewcząt i 5. miejsce chłopców. To jednak nie koniec naszych występów w tym roku. Niebawem czeka nas finał Mistrzostw Polski w Elblągu (3 – 4 czerwca br.) z udziałem medalistów z Żurawicy oraz klubowy finał Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek –powiedział R. Korczyński.


fot.ze zbiorów własnych
Mistrzowie Podkarpacia w unihokeju – SP 1 Żurawica. Pierwszy z prawej w górnym rzędzie trener Rafał Korczyński.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama