Chłopcy – mistrzami Podkarpacia, dziewczęta – wicemistrzyniami. To plon niedawnych występów młodych unihokeistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy. – Nareszcie! Tyle lat pracy przyniosło wreszcie owoce. Po zakręconym sezonie z brakiem hali, brakiem światła, los oddał nam to, co zabrał – cieszy się trener Rafał Korczyński.
Najpierw na wojewódzkiej arenie, w wielkim finale, zaprezentowały się dziewczęta z SP 1 Żurawica. W finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kamieniu zdobyły srebrny medal.
Mimo chwil zwątpienia dziewczęta ambitnie dążyły do celu, jakim był awans do Mistrzostw Polski w Elblągu. To dawało pierwsze i drugie miejsce w imprezie. Po wyjściu z grupy, mając na koncie jedną wygraną i jeden remis, w fazie finałowej zagrały trzy mecze. Dwa wygrały (po 1:0), jeden przegrały (0:2). To pozwoliło na zajęcie 2. miejsca i zdobycie wicemistrzostwa Podkarpacia. Ogromną pracę podczas przygotowań do rywalizacji wykonała trener drużyny Bernadeta Sielska. Uczennice SP 1 w Żurawicy wystąpiły w składzie: Małgorzata Solarczyk (bramkarka), Julia Lenart (kapitan), Emilia Radochońska, Nikola Korpal, Sara Figiela, Emilia Szustal, Oliwia Dmitrzyk, Aleksandra Beer, Kornelia Czyżowska, Emilia Frączek i Wiktoria Żygała.
Kilka dni później w finale wojewódzkim zagrali chłopcy z SP 1 w Żurawicy, podopieczni R. Korczyńskiego. Impreza odbyła się w Padwi Narodowej. Bezdyskusyjnie zajęli 1. miejsce, udowadniając swoją grą że złoto im się należało. Wygrali wszystkie mecze, tracąc tylko dwie bramki. Bardzo prestiżowy był triumf z zespołem z Sanoka, na co dzień hokeistami, z którymi przez lata toczyli ciężkie, zazwyczaj przegrane boje. Sukces jest o tyle wymierny, że dwóch graczy otrzymało powołanie do reprezentacji Polski U-15. To bramkarz Jakub Jakubiszyn oraz kapitan, najlepszy zawodnik turnieju Kacper Hrynkiewicz.
Żurawicka ekipa wygrała kolejno z: SP 4 Sanok 1:0 (bramka: Konrad Lenart), SP Pustków 4:2 (bramki: Tomasz Jasiński 2, Kacper Hrynkiewicz, Konrad Lenart), SP 1 Sanok 1:0 (bramka: K. Hrynkiewicz) oraz SP Stara Wieś 2:0 (Patryk Żygała, K. Hrynkiewicz). SP 1 Żurawica wystąpił w składzie: Jakub Jakubiszyn (bramkarz), Kacper Hrynkiewicz (kapitan), Tomasz Jasiński, Mikołaj Nehrebecki, Konrad Lenart, Szymon Popowicz, Gabriel Matulewski, Krzysztof Jucha, Michał Buksa, Patryk Żygała Patryk, Hubert Kozłowski.

fot.ze zbiorów własnych
Mistrzowie Podkarpacia w unihokeju – SP 1 Żurawica. Pierwszy z prawej w górnym rzędzie trener Rafał Korczyński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze