O miejscach takich jak przysiółek Hamernia mówi się „zapomniane przez Boga”. W środku lasu, dwa kilometry od drogi głównej i cywilizacji, stoją trzy domy. W jednym z nich zamieszkuje rodzina Serafinów. Właśnie dostali szansę na lepsze życie. Burmistrz Oleszyc postanowił przekazać małżeństwu z szóstką dzieci mieszkanie socjalne, wygospodarowane w budynkach przejętych od PKP.
– Zrobiliśmy już elektrykę, ale chcemy zrobić instalację i ogrzewanie. Myślę też nad pozyskaniem dla tej rodziny z punktu odbioru odpadów selektywnych jakiejś lodówki czy pralki. Mieszkając tu, będą mieli bliżej do szkoły czy do lekarza. Dzieci będą mogły korzystać z różnych zajęć podczas ferii czy wakacji.
By dostać się do przysiółka Hamernia koło Nowej Grobli, trzeba przemierzyć spory kawałek błotnistej drogi odchodzącej od głównego traktu. Na miejscu pytamy Serafinów, jak dają sobie tutaj radę z szóstką dzieci, które trzeba przecież dowieźć do szkoły.

fot.Marcin Materniak
Budynek po stacji kolejowej w Oleszycach stanie się niedługo nowym domem rodziny Serafinów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.dzieciorób i nawet dupy ruszyć się nie chcę żeby na dom zarobić.
teraz nie musi 500+ do tego rodzinne x6 do tego pomoc z opieki on czlowieku bedzie mial 8 tys miesiecznie i ma wyjebane na prace a ty zapierdalaj za 1200 caly miesiac masz glowe i chuj to kombinuj
straż leśna nakłada mandaty, te zielone ludziki LP zachowują się jak byli na własnym folwarku ,a to są LASY PAŃSTWOWE
Niektórzy ludzie są jak Hieny. ....takim rodzinom trzeba pomóc. ...jeśli ma ktoś nr.tel do tych ludzi to proszę o kontakt telefoniczny 666 154 184
ja za darmo tez bym chciała dom bo mam rodzinę i co ja nie dostane a taki człowiek co narobił dzieci bezmyślnie to będzie miał dom za darmo a dupe ruszyc to mu sie nie chce żeby iść do pracy i zarobić na wyżywienie bo przecierz po co jak państwo da. A o takich ludziach nie pomyślą co zarabiają 1200 na reke i licza sie z każdym groszem i nie raz brakuje i skąd oni wezmą. Niektórzy mają troche więcej rozumu i godności i robią wszystko z głową a nie z dupą. a jak juz chca pomagać to niech o wszyskich poomyślą a nie tylko o rodzinach patologicznych których rodzice niczym sie nie przejmują
oj co wy chcecie maja tyle dzieci bo sie kochaja to milosc a glupota a skad wieci czy wogule maja oni pieniadze a jak byscie wy byli w takij sytuacji co oni to napewno byscie tez cieszyli sie
a moze on jednak chce do pracy isc moze nie ma wyksztalcenia i dlatego nie moze znalesc roboty co wy wogule wiecie o tej rodzine ze tak piszecie glupoty czy ktos wam broni zronic sobie dzieci
Narobić dzieci to każdy jeden potrafi ale pracować to nie ma komu! Żenada!!!!!
teraz do roboty fizycznej na czarno i bez wykształcenia wezma.Robili dzieci bo dostawali becikowe itd.nie myslac ze te dzieci trzeba wychowac.facet ma swoje lata ale czy kiedys pracowal w jakiejs robocie NIE no wiedzial ze gmina mu da.jedyna robota w jakiej robil to prace socjalne w gminie.teraz to oni smieja sie z nas bo wszystko dostana nawet dom a my robimy za pare groszy i zawsze brakuje.zapytajcie jakim autem sie woza i co ile go zmieniaja Na to maja kase ale dom wyremontowac i zyc jak czlowiek to po co-gmina da
milosc mozna okazac w inny sposob nie tylko robiac dzieci.Za 2 czy 3 dzieckiem mogła sobie założyć wkładke i wiecej dzieci by nie było.ale panstwo dało becikowe i dodatkowy 1000 dla trudnych warunków i kasa była na balowanie.wiele w kazdej wiosce jest takich rodzin jak Ta ale nie kazdy ma czelność i odwagę przyznawać się do swojej biedy i prosić o pomoc.Też mam żonę i dzieci ale kombinuję robote aby był grosz na chleb.jak bedzie chodzil i pytal to i robote znajdzie ale mu sie nie chce robić.Niech im gmina najpierw da robote i sprawdzi na co przeznaczy zarobki a pozniej dopiero myśli o mieszkanu za darmo.
Precz a holota!!!narobic dzieci i wszystko gotowe dostac jak na tacy a inni robia i nie maja nic i to ma bys sprawiedliwe panstwa??mi jakos nikt za darmo nic nie daje tylko musze ciezko pracowac a patologia dostaje kur...mac...
lola a ty skad wiesz gdzie pracowal i czy ma jakies auto auto to teraz mozna se zalatwic na zamiane i nie trzeba placic no to skad wiesz moze chce wyremontowac ale ty wiesz jakie to koszty
lola jak takies madre to zalatw gsciowi robote na czarno i daj mu namiary jak goscia znasz a nie piszesz takie glupoty
lola a skad wiesz moze ten gosci tez gdzies pracowal w innych miejscach tyko nie mowil nikomu bo kto sie teraz lubi chwalic jak goscia znasz i takie cwane tu piszesz to podjedz do niego i mu to tez powiedz co tu piszesz
lola co żal ci d....sciska to idz i powiedz to burmistrzowi i temu gosciowi ze sie z tym niezgadzasz i juz i po sprawie a nie tu piszesz na jego temat czemu jemu tego w prosto oczy nie powiesz ja jak bym znal te rodzine to bym do nich poszedl i powiedzial co sadze o tym a nie tu pisal za jego plecami
a Słuchaj jeżeli rozchodzi się o to że biedna rodzina coś dostanie ponieważ sobie nie radzi i mieszka w takich a nie innych warunkach i do tego jeszcze w Lesie to ty to nazywasz patologią jeżeli ty masz takie podejście do tej sprawy że rodzinie się teraz układa jakoś ponieważ dostała pomocną dłoń od pana Burmistrza i powoli Wychodzi na swoje powoli Dla mnie takim Ludziom warto jest pomagać a przepuszczam że o to to oni musieli walczyć i tego tak z roku na rok czy z dnia na dzień raczej nie da rady załatwić i musieli się najeździć do gminy czy też nie wiem do samego Pana Burmistrza Ale ciebie też rozumiem szlak ciebie trafia ponieważ innym się udaje a tobie nie czy nie wiem o co tobie się rozchodzi ale jak masz wszędzie tak za przeproszeniem niewyparzoną gębę to przykro mi nic nie załatwisz ani nie osiągniesz w życiu
daj mu namiary to pujdzie do roboty jak taki cwany jestes dvdvd
dvdvd słuchaj załatw tej biednej rodzinie pracę zatrudni daj na godzinę 50zł to i ja może się zastanowię i zmienię pracę to jest jak dobrze zauważyłem a na pewno szóstka dzieci z tego widzę że wszystko młode pewnie jeszcze co niektóre z pieluch nie wyrosło pieluch kosztują do tego do szkoły pewnie wożą jedzenie kosztuje a ty tutaj jeszcze wyskakujesz żeby ta biedna rodzinka na dom zarobiła sobie przy tych naszych średnich krajowych wypłatach to ja sam mieszkam i mam ale tak jak bym miał tak jak ta rodzinka szóstkę dzieci na utrzymaniu do tego jeszcze tam na zdjęciu widziałem Babcie chyba tych dzieci tak że sam bym zbankrutował tak że ten twój komentarz jest tutaj nie na miejscu
zgadzam sie z toba Aaaaa nie mozna komus zazdroscic
No i Super jestem takiego zdania że takim rodzinom powinno się pomagać popatrzcie się teraz ludzi w jakich miejscach oraz warunkach mieszkają Polacy Biedni ludzie na których nic nie stać a Uchodźców jest coraz więcej i dla nich znajdują się mieszkania domy i wiele innych rzeczy a tutaj Biedna rodzina dostała teraz mieszkanie od Burmistrza wielką pomoc i nadzieje na nowe lepsze życie i oby im się powodziło tak dalej a wy ludzie nie wiem co tutaj robicie hejtujecie ponieważ co zazdrośni jesteście czy o co wam się rozchodzi ja sam osobiście przejadę się do tych Oleszyce chociaż mam kawałek odnajdę to mieszkanie i jeszcze im pomogę a was niech dalej Żal cztery litery ściska
e terrorek ok zgadzam sie ale nie musi im placic 50zl za godzine wyestaczy zeby chlopa zatrudnil i by im moze sie polepszylo jak by pracowal to by napewno nie mielei tak jak maja
ty a sluchaj im nikt pewnie na tacy nie dawal ale jak cie to boli zrob se tyle dzieci i moze tez ci dadza panstwo ma pomagac wlasnie takim rodzinom a tobie nikt nie pomaga bo pewnie masz lenia w d... i nie chodzisz i sie nie starasz a skad wiesz ile oni sie starali o to i wcale to nie patologia to oze ty mas zpatologie co
Zenek ty nie masz ani głowy Ani Huja więc zapierdalasz zrób sobie stary szóstkę dzieci weź sobie te 500+ Po opłacaj raty kub książki pieluch leki zabawki mleczka chusteczki ciuch mogę tobie tak wymieniać w nieskończoność ale stary wróciłem z pracy przed chwilką i jestem zmęczony tak że powiem tobie tak dam tobie tak jak mówisz 500+ czyli miesięcznie jakieś 3000zł i szóstkę dzieci plus do tego media rachunki baz prąd woda czy co tam jeszcze i utrzymaj tą rodzinkę wtedy porozmawiamy czepiasz się bo co bo pomogła tej rodzinie Gmina
terrorek ja sam tam pojade a nuz sie spotkamy i razem pomozemy tej rodzinie a onie niech spadaja na drzewo liscie obgryzac takim trzeba pomagac tacy jak ty to ok
e sowa a skad wiesz ile oni dostali a skad wiesz ze to milosc moze to przypadek niekontrolowane to nie nasza wina ze ludzie sie niestaraja o to co oni
Czego nie jakoś się zgadamy ja może w sobotę w przyszłym tygodniu będę miał wolne to może się tam Wybierzemy na te Oleszyce bo teraz święta a ja mam kawałek drogi do Oleszyc a w przyszłym tygodniu skoczę do teściów wezmę parę rzeczy zbędnych mi spakuję w Auto i przyjadę tam pomóc tej rodzinie
Żenada to jest to co piszesz a raczej żałosne ponieważ nie wiem czego się czepiacie tej rodziny swojego życia Ludzie nie macie że wpieralacie się w czyjeś
szczerze im zazdroszczę tego domku , Jak im dowalą czynsze w tych pięknie wyremontowanych mieszkaniach to jeszcze zatęsknią .
Ciuchy dostawali to na bazarze sprzedawali. Nawet marchewki pod domem nie posadzą tylko po polach kradną. Co Wy ludzie dyskutujecie jak nawet ich nie znacie. Pieniądze mają to na alkohol piją i dzieci robią. Jakby nie babcia Rozalia i jej emerytura to by zdechli. Wiem bo ich znam i nie piszcie bzdur.
ludzie kurwa co wy npiszecie robote mu zalatwc i na tacy podac???jeszcze co????a 50 zl.za godzine wystarczy????kurwa cholota precz do afryki malpa dupy masowac!!
I tak dzięki wspaniałemu artykułowi na rodzinę Serafinów wylano hektolitry pomyj.Brawo ,rodacy.
dzis widzę to by jeden drugiego w łyżce wody utopił kurwa co za ludzie zawistni żal katolicy od siedmiu boleści
sluchaj znasz idzs im to powiedz a nie tu moze sam korw.....jestes pijakiem i tez szukasz szczescia po polach sam latasz i co wiem kim jestes ..... az wstyd taka osobe znać w mojej miejscowosci a piwo to kazdy moze sie napic a skad wiesz ze to oni pija moze temu sasiadowi kupowali co zlapales za renke ze sobie kupowali i pili pod slkepem jak ty .....
kk ty sam jak holota jak malpa tak sie tu zachowujesz jak dzicz z lasu
a pozatym co mi wiadomo to Rozalia z Jaskiem zostaja na hamarni bo mam z nimi tez kontakt i rozmawiam na bazarze raz byli z ciuchami pod domem ogrudka nie maja bo piasek tam jest jak zes taki madry to sam sprobuj co wychodowac na piasku w sprawie alkocholu to kazdy pije i ty tez bo wiem kim jestes a renta babci to nic tu nie ma bo on dostaje niecale cztery stowy wiem bo mam lepszy kontakt z nimi je jestem starszy od ciebie
a pozatym to kiedys tak pili wiem bo rozmawialem z nimi teraz juz tak nie jest mysla konkretnie o przyszlosci i dobrze sie sie wyprowadza z hamarni beda mielei spokuj z takimi jak ty papla gnojowatymiii a jak bym tak zacza ja pisac na twoj temat i napisal co ty wyprawiasz dobrze ci by bylo he wiem wiecej niz tobie sie wydaje zanm cie
Ha Ha Ha ludzie dawno mnie tutaj nie było ponieważ nie mam czasu za bardzo ale mam jedną prośbę zastanówcie się co piszecie to jest Biedna rodzina a wy jeszcze naskakujecie na nich zamiast im jeszcze jakoś pomóc ludzie czy wy na prawdę nie macie swojego życia czy wam żal dupę ścieka tutaj jedna osoba dobrze napisała całe szczęście że się przeprowadza ta rodzina ponieważ jak bym miał takich znajomych to bym powybijał co do jednego jednak jedno przedsłowie jest prawdą W OCZY PRZYJACIEL ZA PLECAMI KURWA !!!!!!!!I wy się właśnie tak zachowujecie zastanówcie się nad własnym życiem a rodzinę serafinów zostawcie w spokoju niech im się powodzi i układa
no slabo to widze zeby im sie ulozylo skoro ona wali go w rogi jak sie da i jest morzliwosc tylko jedna kurator i asystent rodziny
dzieciorób i nawet dupy ruszyć się nie chcę żeby na dom zarobić.
teraz nie musi 500+ do tego rodzinne x6 do tego pomoc z opieki on czlowieku bedzie mial 8 tys miesiecznie i ma wyjebane na prace a ty zapierdalaj za 1200 caly miesiac masz glowe i chuj to kombinuj
dokładnie ...