Reklama

Mieszkańcy Dynowa wyrazili opinię w sprawie obwodnicy

17/03/2016 14:36

Zakończył się cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami Dynowa, których głównym, tematem była budowa obwodnicy miasta w proponowanym wariancie WW2. Każde ze spotkań zakończone było głosowaniem, w którym mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię.

Decyzje o przeprowadzeniu cyklu spotkań z mieszkańcami władze Dynowa podjęły w odpowiedzi na pismo od marszałka województwa podkarpackiego w sprawie protestu części mieszkańców. W okresie od 14 lutego do 6 marca odbyły się 4 spotkania z mieszkańcami wszystkich osiedli[paywall] wchodzących w skład Gminy Miejskiej Dynów.

Mieszkańcy okazali duże zainteresowanie problemem obwodnicy, co można było stwierdzić po zaskakującej frekwencji i burzliwych dyskusjach na wspomniany temat. Ostatecznie na zadane pytanie: „Czy jesteś za budową obwodnicy miasta Dynowa w wariancie WW2 – zgodnie z wydaną decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia” aż 85,76 proc. mieszkańców odpowiedziało „tak”.  Przeciw takiemu rozwiązaniu było 12,12 proc. głosów, od głosowania wstrzymało się zaledwie 2,12 proc. mieszkańców. 

Reklama

Największa frekwencja była wśród mieszkańców osiedla nr 3 (111 osób) i to wśród nich było najwięcej popierających budowę obwodnicy w głosowanym wariancie (92 osoby za, 13 osób przeciw). Najwięcej przeciwników wariantu WW2 było wśród mieszkańców centrum (osiedle nr 1). Na 94 głosujących 78 było za, 14 przeciw, a 2 mieszkańców wstrzymało się od głosu.

Łącznie w głosowaniach wzięło udział 330 mieszkańców.   


fot.Kamil Jacek Zarański
Komisja skrutacyjna podczas jednego z głosowań.


kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama