Reklama

Mieszkańcy obawiają się zaległych rachunków

21/06/2016 15:10

Dość nietypową sytuację ma grupa mieszkańców z Ostrowa i Kuńkowiec w gminie Przemyśl.

– W ubiegłym roku w części Ostrowa i Kuńkowiec została wykonana kanalizacja. Wszystko jest dobrze, ale do tej pory nie dostajemy za to rachunków. Ktoś może powiedzieć, że tylko się z tego cieszyć. Ale oczywiste jest, że tego nikt nie odpuści i trzeba będzie w końcu zapłacić. Obawiamy się, że nagle przyjdą nam horrendalne kwoty do zapłaty[paywall] – mówi kobieta, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Jej zdaniem mieszkańcy pytali o te kwestie w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji oraz w urzędzie gminy, ale nie otrzymali precyzyjnej informacji.

Wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk przyznaje, że istnieje taki problem, ale dotyczy on już niewielkiej grupy mieszkańców. – Jest to w pewnym sensie nasza wina, ale było to duże przedsięwzięcie realizowane w kilku miejscowościach, a osoba, która się tym zajmuje, miała jeszcze inne obowiązki – tłumaczy.

Zapowiada, że mieszkańcy otrzymają zaległe rachunki rozłożone na dogodne raty. – Jeżeli propozycja urzędu nie będzie odpowiednia, wówczas będziemy uzgadniać ich wysokość i częstotliwość indywidualnie – mówi. Wójt liczy, że sprawa zostanie uzgodniona w ciągu najbliższego miesiąca.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2016-06-23 12:09:26

    haha, brawo wladze gminy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama