Reklama

Milion złotych zrabowane z przemyskiego kantoru

23/11/2016 10:27

Prawdopodobnie obywatel Ukrainy napadł na właściciela kantoru wymiany walut w Przemyślu – wynika z ustaleń śledztwa prowadzonego przez tutejszą Prokuraturę Okręgową. Brutalnie pobity mężczyzna trafił do szpitala i ciągle w nim przebywa. Przed laty tego rodzaju zdarzenia były niemal na porządku dziennym. Osoby handlujące walutą często znajdowały się na celowniku przestępców. Niektóre mordowano z zimą krwią.

Informacji o napadzie, do którego w piątkowe, 18 bm. późne popołudnie doszło na ulicy Sportowej trudno szukać w policyjnych serwisach. Nie ma choćby najmniejszej wzmianki.

– Mogę jedynie potwierdzić, że rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia – mówi sierżant sztabowy Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Trwa śledztwo[paywall] – dodaje.

W ciągu dnia miejsce, gdzie rozegrały się brutalne sceny  jest jednym z ruchliwszych w mieście. Parking, liczne sklepy, przychodnie lekarskie i dwa targowiska. Jednak w godzinach popołudniowych, zwłaszcza teraz, kiedy szybko zapada zmrok chodniki szybko pustoszeją.

Reklama

– Szczerze mówiąc po zmroku wolę tamtędy nie chodzić – zapewnia starszy przechodzień. – A z pewnością już nie sam – przekonuje.

Ulica Sportowa to również największe w mieście skupisko kantorów wymiany walut. Chyba jedyna pozostałość po dawnej prospericie bazaru. I właśnie jeden z nich stał się obiektem ataku. Czy jego właściciel był przypadkową ofiarą napadu? A może umówił się na przeprowadzenie transakcji, a potencjalny klient okazał się bandytą? Żadnej z tych wersji nie można na razie wykluczyć. Wiadomo, że dochodzące z wnętrza obiektu dziwne odgłosy zaniepokoiły przechodzące w pobliżu osoby. Wezwały strażników miejskich, których siedziba znajduje się w sąsiedztwie. Ci zaalarmowali policjantów. Po wejściu do wnętrza funkcjonariusze znaleźli pobitego mężczyznę. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, miał liczne obrażenia twarzy i skrępowane ręce.

Reklama

– Kiedy ratownicy medyczni wyprowadzali go na zewnątrz i kładli na noszach widziałem, że miał głowę obwiązaną bandażami – relacjonuje świadek zajścia. – Aż strach pomyśleć, co tam się stało. Dobrze, że uszedł z życiem – zapewnia.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza niemal do północy zabezpieczała ślady. Według doniesień regionalnego dziennika nieopodal kantoru znaleziono zwitek banknotów. Nie da się wykluczyć, że wypadły uciekającemu napastnikowi.

– W sprawie wszczęte zostało śledztwo – słyszymy od prokurator Marty Pętkowskiej, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. – Dotyczy dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – metalowego pręta bądź rurki. Napastnik zaatakował nią ofiarę – informuje.

Reklama

Łupem sprawcy – prawdopodobnie Ukraińca – padła gotówka w kwocie około 1 miliona złotych. Wcześniej przynajmniej dwukrotnie był klientem kantoru, ale to nie on, a jego rodak telefonicznie umówił się na dokonanie transakcji, która miała dramatyczny przebieg.

– Trwają intensywne czynności zmierzające do ujęcia sprawcy – zapewnia prokurator Pętkowska. – Dysponujemy jego portretem pamięciowym – kończy.

Przed laty w nadsańskim mieście oraz w okolicach regularnie dochodziło do napadów na „kantorowców”. Bez wątpienia najtragiczniejszy wydarzył się w listopadzie 2006 roku w Ostrowie, gdzie od strzałów z broni maszynowej zginęło 2 mężczyzn. Podejrzani o ten bestialski czyn dopiero kilka miesięcy temu usłyszeli zarzuty. Jeden z ostatnich rozbojów miał miejsce obok Dworca Głównego PKP w Przemyślu. W maju 2012 roku wciąż nieznany napastnik wyrwał pracownicy kantoru torbę z pieniędzmi. Miała w niej 60 tysięcy złotych i 9 tysięcy euro.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    POLAK - niezalogowany 2016-11-23 11:37:30

    zakaz wjazdu kabanom do POLSKI ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel Świata. - niezalogowany 2016-11-23 12:07:19

    Bezpol podobno też się popisał . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kedyna - niezalogowany 2016-11-23 12:08:59

    Milion złotych trzymał w budzie z płyt pilśniowych! Kretyn!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama