Reklama

Mimo interwencji marszałka, prezydent nieugięty. Kolejnego pomnika nie będzie?

Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński interweniował u władz Przemyśla w sprawie ponownego rozpatrzenia budowy pomnika Legionistów Polskich i Bohaterów Polskich Termopil. Prezydent Robert Choma jest jednak nieugięty...

Pismo z Kancelarii Sejmu RP, parafowane przez p.o. dyrektora generalnego, kierującego Gabinetem Marszałka Sejmu Katarzynę Mącznik, trafiło najpierw do przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Bogusława Zaleszczyka, by potem znaleźć się na biurku prezydenta miasta Roberta Chomy[paywall].

W dokumencie możemy przeczytać m.in., że M. Kuchciński popiera budowę pomnika Legionistów Polskich i Bohaterów Polskich Termopil i objął honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem. W związku z tym prosi o ponowne przeanalizowanie negatywnej decyzji w sprawie wydania prawa do dysponowania terenem pod przyszłą budowę. Jeśli w dalszym ciągu decyzja prezydenta R. Chomy byłaby negatywna, prosi o podanie ważnych powodów, które uniemożliwiałyby realizację tego przedsięwzięcia.

Reklama

W piśmie K. Mącznik powołuje się na poprawkę, która została zgłoszona przez przemyskich radnych Prawa i Sprawiedliwości w kwestii wyrażenia opinii dotyczącej tej sprawy. Poprawka została przyjęta, a co za tym idzie, sprawa budowy pomnika nadal jest otwarta.

– Prezydent miasta udzielił już odpowiedzi i skierował ją do Gabinetu Marszałka Sejmu RP w sprawie budowy pomnika Legionistów Polskich i Bohaterów Polskich Termopil. Podtrzymał w niej swoje negatywne stanowisko, przytaczając argumenty jak poprzednio: istnieją lub są planowane inne upamiętnienia, które odnoszą się do wydarzeń i osób proponowanych do uhonorowania – wyjaśnił rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Owen - niezalogowany 2018-05-05 20:07:11

    Robert Nieugięty !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jozek - niezalogowany 2018-05-05 21:13:54

    juz sie  z tymi pomnikami pisiorom po........o

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rrr - niezalogowany 2018-05-06 00:01:40

    Ale sobie wybraliście.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama