Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński interweniował u władz Przemyśla w sprawie ponownego rozpatrzenia budowy pomnika Legionistów Polskich i Bohaterów Polskich Termopil. Prezydent Robert Choma jest jednak nieugięty...
Pismo z Kancelarii Sejmu RP, parafowane przez p.o. dyrektora generalnego, kierującego Gabinetem Marszałka Sejmu Katarzynę Mącznik, trafiło najpierw do przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Bogusława Zaleszczyka, by potem znaleźć się na biurku prezydenta miasta Roberta Chomy[paywall].
W dokumencie możemy przeczytać m.in., że M. Kuchciński popiera budowę pomnika Legionistów Polskich i Bohaterów Polskich Termopil i objął honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem. W związku z tym prosi o ponowne przeanalizowanie negatywnej decyzji w sprawie wydania prawa do dysponowania terenem pod przyszłą budowę. Jeśli w dalszym ciągu decyzja prezydenta R. Chomy byłaby negatywna, prosi o podanie ważnych powodów, które uniemożliwiałyby realizację tego przedsięwzięcia.
W piśmie K. Mącznik powołuje się na poprawkę, która została zgłoszona przez przemyskich radnych Prawa i Sprawiedliwości w kwestii wyrażenia opinii dotyczącej tej sprawy. Poprawka została przyjęta, a co za tym idzie, sprawa budowy pomnika nadal jest otwarta.
– Prezydent miasta udzielił już odpowiedzi i skierował ją do Gabinetu Marszałka Sejmu RP w sprawie budowy pomnika Legionistów Polskich i Bohaterów Polskich Termopil. Podtrzymał w niej swoje negatywne stanowisko, przytaczając argumenty jak poprzednio: istnieją lub są planowane inne upamiętnienia, które odnoszą się do wydarzeń i osób proponowanych do uhonorowania – wyjaśnił rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.juz sie z tymi pomnikami pisiorom po........o
A ja ciemny myślałem że chodzi o kaczora . Ale naiwny i zaskoczony. Termopile. Wielki Marszałku Koronny prosimy o olejnego konika przed wyborami.
Choma postawi pomnik nieudacznika, czyli sobie.
Tak ale na "Podcieniach"w pierwszym oknie po lewej
A co z pomnikiem Polaków wymordowanych przez kryminalistów z OUN UPA
Kiedyś śmiali się z niejakiego Albina Siwaka - że prosty robotnik, potem śmiali się z Wałęsy - że zwykły elektryk itd. teraz śmieją się z tego gościa - że zwykły ... ogrodnik. Jeżeli kraj ma takie "elity", jeżeli ludzie do rządzenia takich wybierają - bez wyobraźni, bez umiejętności wysławiania się, bez możliwości analitycznych, bez ........ jako wzorce dla młodzieży i innych - to jak ma być dobrze w Polsce??? Kto tę Polskę ma ciągnąć do przodu, kto ma nadawać kierunek rozwoju, kto dbać o praworządność???
SPROWADZIĆ DO PRZEMYŚLA INWESTORA !!!! DAĆ LUDZIOM PRACĘ !!! ZATRZYMAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ !!! a nie budować pomniki ... Jak na razie to PRZEMYŚL UMIERA !!! Czy tego nikt nie widzi ??????
A wystarczyło nie kraść. Byłoby dla niepełnosprawnych i pomniki też:http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103094,23360792,rzad-pis-nie-da-500-plus-na-niepelnosprawnych-internauci-no.html#Z_Czolka3Img
Pytanie , chodzi o "wadze" Przemyśla i posłów czy suwerena. Przecież my mieszkańcy szczególnie ja osobiście widzę to doskonale czasem lepiej od innych , czego daj ę wyraz w nieustannych krytycznych wpisach bo tyle mogę jedynie zrobić w tej materii. Jeśli natomiast chodzi o nieustannie wybieranego Chomę i tych radnych zawsze bezradnych to ich należy pytać jak tam wzrok , czy mają już wszyscy w tym wieku zaćmę czy też widzą a udają że nie ma problemu właśnie głównie z inwestycjami i migracją szczególnie młodych , podobno nasze przemyskie zadupie opuściło głównie za pracą ok. 5 tysięcy młodych ludzi i proces ten będzie trwał nadal. No cóż z zaciemnionych okien Wolvo problemów i przemyskiego brudu , paskudnych bazarów , syfu zwanego zielonym rynkiem , obdartych z tynku kamienic ,pustych mieszkań i czasem całych domów nie widać aby to zobaczyć trzeba podnieść dupsko i oglądać Przemyśl nie z lotu ptaka czy z okien beżowego budynku z widokiem na krasnala szwejka z rynkiem w tle. Równie dobrze wystarczy zapoznać się tzw. podstrefą ekonomiczną od ponad 10 lat pustą , kosztującą nas podatników ponad 22 mln. zł, budę wiatę na wyciągu narciarskim ok. 2,5 mln czy inne wspaniałe dzieła jak niekończony od lat cygańsko-arabski skansen zwany zielonym rynkiem. I jeśli ci panowie "wadza" myślą jak do tej pory że nadal popłyną strumienie unijno - rządowej manny to niech dalej czekają udając że nie ma innych problemów jak nieustanne świętowanie , głupawe czczenie szwejka z pieskiem , wincencjady , święta zamku , ulic , fajki , lata , jarmarki galicyjskie , zawody rowerowe , manewry szwejkowskie , nieustanne składanie wieńców pod pomniczkami i tablicami , koniki , huzary , piechury itp bzdety , ciekawe czy z tego typu uciech mieścina zwana Przemyślem będzie się rozwijała czy jak nadal pogrążała jak obecnie w upadku , nędzy , beznadziei. Ale jak suweren taka "wadza" jaki pan taki kram. teraz za późno ma mądre wybory , po pierwsze nie ma przynajmniej na razie chętnych i nie będzie na rządy zdegradowaną mieściną , po drugie przypominam o niemal 200 milionowym zadłużeniu , a więc nie zazdroszczę kolejnym następcom lub obecnemu miłościwie nam panującemu z woli wyborców od niemal 16 lat.
Obywatel zdrowy niesie za sobą długa listę która z biegiem lat będzie sie gromadziła na jego koncie a niepełnosprawny niestety nie jaki morał ze zdrowy zarobi utrzyma kupi a niepełnosprawny będzie dostawał wiec dla tego sie nie opłaca przykre ale prawdziwe..współczuje tym wszystkim rodzicom którzy poświęcają życie na swoje pociechy...
zaraz ta nieugiętość wyjdzie jakimś hakiem na któregoś podległego dyrektora. To samo co ze Stasickim z wydziału komunikacji. Nie pasił pisowcom to go oczernili o sex mobbing.
uważny pieszy obserwator! , doskonała ocena obecnej sytuacji w mieście i znajomość faktów , zapaść miasta sięgnęła DNA, w naszym mieście o inwestycjach zapomniano, a doszczętnie zniszczono wszystko ,łącznie ze SŁUŻBĄ ZDROWIA
Robert Nieugięty !
juz sie z tymi pomnikami pisiorom po........o
Ale sobie wybraliście.