Reklama

Młode Niedźwiadki w półfinale MP U-17

Zespół U-17 Niedźwiadków Chemart Przemyśl bezapelacyjnie wygrał jeden z sześciu ćwierćfinałowych turniejów Mistrzostw Polski i pewnie awansował do półfinałów. Do najlepszej „16” w Polsce.

W Pruszkowie nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie trzy spotkania bardzo pewnie. W miarę ciekawa historia w dwóch pierwszych spotkaniach z zespołami ze Słupska i Poznania pisana była przez dwie pierwsze kwarty. Potem młode Niedźwiadki włączyły szósty bieg i słupszczanom pozwolili rzucić 15 punktów przez 20 minut, poznanianom – 26 punktów przez 20 minut. W ostatnim swoim meczu, kiedy było już pewne, że promocję mają w kieszeni, powoli weszli w starcie z gospodarzami, przegrywając ćwiartkę otwarcia. Potem jednak nie było już żadnej dyskusji. Kolejne dwie kwarty wygrali 42:22 i było po zabawie.

Oczywiście na słowa uznania zasłużył cały zespół, ale gwiazdą turnieju był Bruno Chalicki, który w trzech meczach zdobył 79 punktów. W meczu z Energą i Zniczem Basket zapisał na swoim koncie double-double (z Energą miał kosmiczny przelicznik evaluation – 45). Znakomity pojedynek z Pyrą AZS SG rozegrał z kolei Mateusz Barszczak, trafiając aż sześć „trójek”. Bardzo równo spisywał się Filip Olejarz.

Reklama

 

Wyniki:

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Energa Słupsk 86:55 (19:17, 26:23, 17:9, 24:6)

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań 75:51 (17:15, 14:10, 24:17, 20:9)

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Znicz Basket Pruszków 74:61 (17:25, 19:9, 23:13, 15:14)

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/04/2024 17:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama