Reklama

Młode Niedźwiadki wygrały w Levicach

Zarówno starszy (U-17), jak i młodszy (U-13) zespół Niedźwiadków znakomicie zaprezentował się podczas bardzo mocno obsadzonego turnieju „Junior Cup” w słowackich Levicach. Starsi bezapelacyjnie wygrali imprezę, młodsi uplasowali się na drugim miejscu.

Obsada turnieju była znamienita. W obu kategoriach zagrały zespoły z: Monachium, Budapesztu, Levic, serbskiego Krajeva i Przemyśla. Wszystkie zespoły to uczestnicy rozgrywek Dywizji Centralnej Młodzieżowej Ligi Europejskiej EYBL. W tej wymagającej stawce oba przemyskie zespoły zaprezentowały się doskonale.

W zasadzie debiutujący na[paywall] tym poziomie zespół młodzików (U-13) już w pierwszym meczu spotkał się z faworyzowanym zespołem z Monachium. Stoczył pasjonujący pojedynek, a do zwycięstwa zabrakło im jedynie międzynarodowego doświadczenia. Przegrana dwoma punktami pozostawiła spory niedosyt. Zwłaszcza że zespół z meczu na mecz grał coraz lepiej i wygrał wszystkie kolejne spotkania. Ostatecznie te dwa małe punkty zdecydowały o zajęciu 2. miejsca w całym turnieju.

Reklama

Zespół juniorów U-17 ma natomiast ogromne doświadczenie międzynarodowe, co pokazał podczas turnieju. Na boisku dominowali uczestnicy niedawnych finałów Mistrzostw Europy U-16, czyli Paweł Strzępek i Szymon Janczak (trzeci koszykarz z Przemyśla na czempionacie Starego Kontynentu – Kacper Walciszewski odpoczywał), świetnie wspierani przez pozostałą część zespołu, aktualnych wicemistrzów Polski U-16.

– Wygraliśmy wszystkie mecze i cały turniej. Najbardziej cieszą wygrane nad zespołami z Serbii i Niemiec. Tymi samymi, z którymi jeszcze rok temu przegraliśmy. Najbardziej emocjonujący był mecz z Serbami, wygrany po dogrywce sześcioma punktami. Otarliśmy się więc o podwójną koronę dla Przemyśla. Jednak jednym z najważniejszych sukcesów jest zaproszenie do ligi EYBL, jakie na przyszły sezon dostał nasz kolejny zespół, czyli drużyna młodzików z rocznika 2004 – powiedział szkoleniowiec zespołu U-17 Daniel Puchalski.

Reklama

Wyróżnienia indywidualne

Turniej rozgrywany był według zasad FIBA. A to sprawia, że najlepszych zawodników wybierają fachowcy i obserwatorzy turnieju. Z tym większą satysfakcją informujemy, że MVP (najwszechstronniejszym zawodnikiem) turnieju U-13 został młody przemyślanin Klaudiusz Tarnawski. MVP turnieju U-17 kolejny raz powędrowało do Szymona Janczaka. Doskonałe zawody rozegrał także Paweł Strzępek, co zaowocowało wyborem na najlepszego zawodnika zespołu oraz do piątki „gwiazd” turnieju. W kategorii U-13 do piątki „gwiazd” wybrano Macieja Puchalskiego oraz wspomnianego K. Tarnawskiego. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Karola Complaka.

Reklama

Drużynę U-13 pod wodzą trener Anny Banaszczak reprezentowali: Klaudiusz Tarnawski, Maciej Puchalski, Karol Complak, Mateusz Wrześniowski, Gniewosz Kowalik, Michał  Radochoński, Kamil Borowski, Oskar Wysocki, Damian Gaweł, Patryk Gaweł, Oliwier Gierczak i Maksymilian Ziemski-Jary.

Zespół U-17 wystąpił w składzie: Wiktor Słaby, Szymon Janczak, Paweł Strzępek, Jakub Kucharski, Szymon Prusak, Bartosz Kosior, Karol Radoń, Jakub Complak, Mikołaj Kleszcz i Łukasz Pawłoś.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości