Zarówno starszy (U-17), jak i młodszy (U-13) zespół Niedźwiadków znakomicie zaprezentował się podczas bardzo mocno obsadzonego turnieju „Junior Cup” w słowackich Levicach. Starsi bezapelacyjnie wygrali imprezę, młodsi uplasowali się na drugim miejscu.
Obsada turnieju była znamienita. W obu kategoriach zagrały zespoły z: Monachium, Budapesztu, Levic, serbskiego Krajeva i Przemyśla. Wszystkie zespoły to uczestnicy rozgrywek Dywizji Centralnej Młodzieżowej Ligi Europejskiej EYBL. W tej wymagającej stawce oba przemyskie zespoły zaprezentowały się doskonale.
W zasadzie debiutujący na[paywall] tym poziomie zespół młodzików (U-13) już w pierwszym meczu spotkał się z faworyzowanym zespołem z Monachium. Stoczył pasjonujący pojedynek, a do zwycięstwa zabrakło im jedynie międzynarodowego doświadczenia. Przegrana dwoma punktami pozostawiła spory niedosyt. Zwłaszcza że zespół z meczu na mecz grał coraz lepiej i wygrał wszystkie kolejne spotkania. Ostatecznie te dwa małe punkty zdecydowały o zajęciu 2. miejsca w całym turnieju.
Zespół juniorów U-17 ma natomiast ogromne doświadczenie międzynarodowe, co pokazał podczas turnieju. Na boisku dominowali uczestnicy niedawnych finałów Mistrzostw Europy U-16, czyli Paweł Strzępek i Szymon Janczak (trzeci koszykarz z Przemyśla na czempionacie Starego Kontynentu – Kacper Walciszewski odpoczywał), świetnie wspierani przez pozostałą część zespołu, aktualnych wicemistrzów Polski U-16.
– Wygraliśmy wszystkie mecze i cały turniej. Najbardziej cieszą wygrane nad zespołami z Serbii i Niemiec. Tymi samymi, z którymi jeszcze rok temu przegraliśmy. Najbardziej emocjonujący był mecz z Serbami, wygrany po dogrywce sześcioma punktami. Otarliśmy się więc o podwójną koronę dla Przemyśla. Jednak jednym z najważniejszych sukcesów jest zaproszenie do ligi EYBL, jakie na przyszły sezon dostał nasz kolejny zespół, czyli drużyna młodzików z rocznika 2004 – powiedział szkoleniowiec zespołu U-17 Daniel Puchalski.
Turniej rozgrywany był według zasad FIBA. A to sprawia, że najlepszych zawodników wybierają fachowcy i obserwatorzy turnieju. Z tym większą satysfakcją informujemy, że MVP (najwszechstronniejszym zawodnikiem) turnieju U-13 został młody przemyślanin Klaudiusz Tarnawski. MVP turnieju U-17 kolejny raz powędrowało do Szymona Janczaka. Doskonałe zawody rozegrał także Paweł Strzępek, co zaowocowało wyborem na najlepszego zawodnika zespołu oraz do piątki „gwiazd” turnieju. W kategorii U-13 do piątki „gwiazd” wybrano Macieja Puchalskiego oraz wspomnianego K. Tarnawskiego. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Karola Complaka.
Drużynę U-13 pod wodzą trener Anny Banaszczak reprezentowali: Klaudiusz Tarnawski, Maciej Puchalski, Karol Complak, Mateusz Wrześniowski, Gniewosz Kowalik, Michał Radochoński, Kamil Borowski, Oskar Wysocki, Damian Gaweł, Patryk Gaweł, Oliwier Gierczak i Maksymilian Ziemski-Jary.
Zespół U-17 wystąpił w składzie: Wiktor Słaby, Szymon Janczak, Paweł Strzępek, Jakub Kucharski, Szymon Prusak, Bartosz Kosior, Karol Radoń, Jakub Complak, Mikołaj Kleszcz i Łukasz Pawłoś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze