Reklama

Młody przemyślanin na konsultacjach kadry Polski

Od 15 do 18 listopada br. zawodnik SSKS Badminton Przemyśl Aleksander Bandrowicz uczestniczył w zgrupowaniu młodej kadry Polski, gdzie pod okiem trenerów kadry U-13 doskonalił swoje umiejętności. Na zgrupowanie powołanych zostało tylko dziewięciu najlepiej rokujących zawodników Polsce w tej kategorii wiekowej, którzy obserwowani byli podczas ogólnopolskiego Grad Prix Młodzików Młodszych w Zielonce koło Warszawy.

Aleksander jest uczniem klasy 5 (klasy mistrzostwa sportowego) SP 14 w Przemyślu oraz zawodnikiem SSKS Badminton. Pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu miał w wieku 4 lat, będąc jeszcze przedszkolakiem Klubowe treningi zaczął w wieku 5 lat.

– Od początku wyróżniał się dobrą motoryką i sprawnością. Kolejne lata treningów tylko potwierdziły moje obserwacje. Obecnie Olek jest już czterokrotnym mistrzem Podkarpacia, wielokrotnie zdobywał złote, srebrne i brązowe medale na zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej – powiedział ojciec Olka, Tomasz Bandrowicz, z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego.

Reklama

– Olek trenuje trzy razy w tygodniu. Ze swojej strony zachęcam rodziców, aby ich dzieci próbowały sił w różnych dyscyplinach sportowych. Nie każdy musi być Lewandowskim. Badminton jest sportem wszechstronnie rozwijającym motorykę dziecka, a treningi na zawodniczym poziomie są bardzo wyczerpujące. Bardzo dziękujemy przemyskiej firmie Metpol, która od samego początku wspiera jego badmintonową przygodę poprzez przygotowywanie nadruków na strojach sportowych oraz firmie Victor Polska, która udziela nam specjalnych rabatów na badmintonowy asortyment – podsumował T. Bandrowicz.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama