Reklama

Młodzi przemyscy koszykarze trenowali z Tomaszem Jankowskim

W poniedziałek, 10 bm., zawodnicy czterech przemyskich drużyn młodzieżowej koszykówki wzięli udział w wyjątkowym treningu. Na parkiecie hali sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbierali cenne wskazówki od wieloletniego kapitana reprezentacji Polski Tomasza Jankowskiego.

Wyjątkowe spotkanie było nagrodą dla klubu UKS Gladiator Przemyśl za wzorowe zaangażowanie lokalnej społeczności w realizację wyzwania, które mogły podjąć drużyny zrzeszone w programie Kluby Sportowe Orange. Jest to przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie merytoryczne klubów i dbanie o ich rozwój. Dzięki realizacji programu 100 klubów zrzeszających młodych zawodników pochodzących głównie z małych miejscowości oraz terenów wiejskich otrzymało specjalistyczny sprzęt sportowy. Pomoc merytoryczną w ramach projektu zapewniają ambasadorzy oraz ikony polskiego sportu, m.in.: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Marcin Urbaś i właśnie Tomasz Jankowski.

Na trening z T. Jankowskim, który odbył się w hali POSiR,  przyszło ponad 70 młodych sportowców – zawodników zespołów: UKS Gladiator Przemyśl, Niedźwiadki Hensfort, Basket Go i UKS Gimbaskets 2. Spotkanie z mistrzem było dla nich niepowtarzalną lekcją, na której mogli doszlifować dotychczasowe umiejętności.

Reklama

– Miło było powrócić do miejsca, w którym 20 lat temu walczyliśmy o brązowy medal PLK. Cieszę, się, że w Przemyślu jest nadal tak wielu pasjonatów koszykówki – tak sportowiec podsumował czas spędzony z tutejszą młodzieżą . – Dzięki za Wasze zaangażowanie i dobrą zabawę! – dodał na koniec.

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama