W poniedziałek, 10 bm., zawodnicy czterech przemyskich drużyn młodzieżowej koszykówki wzięli udział w wyjątkowym treningu. Na parkiecie hali sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbierali cenne wskazówki od wieloletniego kapitana reprezentacji Polski Tomasza Jankowskiego.
Wyjątkowe spotkanie było nagrodą dla klubu UKS Gladiator Przemyśl za wzorowe zaangażowanie lokalnej społeczności w realizację wyzwania, które mogły podjąć drużyny zrzeszone w programie Kluby Sportowe Orange. Jest to przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie merytoryczne klubów i dbanie o ich rozwój. Dzięki realizacji programu 100 klubów zrzeszających młodych zawodników pochodzących głównie z małych miejscowości oraz terenów wiejskich otrzymało specjalistyczny sprzęt sportowy. Pomoc merytoryczną w ramach projektu zapewniają ambasadorzy oraz ikony polskiego sportu, m.in.: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Marcin Urbaś i właśnie Tomasz Jankowski.
Na trening z T. Jankowskim, który odbył się w hali POSiR, przyszło ponad 70 młodych sportowców – zawodników zespołów: UKS Gladiator Przemyśl, Niedźwiadki Hensfort, Basket Go i UKS Gimbaskets 2. Spotkanie z mistrzem było dla nich niepowtarzalną lekcją, na której mogli doszlifować dotychczasowe umiejętności.
– Miło było powrócić do miejsca, w którym 20 lat temu walczyliśmy o brązowy medal PLK. Cieszę, się, że w Przemyślu jest nadal tak wielu pasjonatów koszykówki – tak sportowiec podsumował czas spędzony z tutejszą młodzieżą . – Dzięki za Wasze zaangażowanie i dobrą zabawę! – dodał na koniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze