Reklama

Mogły poczuć się wyjątkowo i otrzymać wsparcie [ZDJĘCIA]

Korzystny wygląd zewnętrzny to lepsze samopoczucie – przekonywali po raz 5. organizatorzy akcji „Piękna w chorobie”, adresowanej do pacjentek oddziału onkologicznego przemyskiego szpitala oraz korzystających ze znajdującej się przy nim poradni onkologicznej.

Choroba nowotworowa potrafi w radykalny sposób zmienić u kobiety postrzeganie własnej atrakcyjności. Dlatego tak ważne jest, by w tym okresie nie zapominać o dbaniu o siebie – takie przesłanie towarzyszyło kolejnej odsłonie wydarzenia, zorganizowanego 7 czerwca w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca w Przemyślu. Placówka wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” zrobiła tego dnia wszystko, by pacjentki onkologiczne mogły poczuć się piękne i zaopiekowane.

W siedzibie działającej w szpitalu szkoły rodzenia na pacjentki onkologiczne czekały darmowe usługi kosmetyczno-fryzjerskie, sympatyczne upominki i kwiaty. Urodowe zabiegi miały pomóc im zapomnieć o trudnej codzienności związanej z chorobą, poczuć się atrakcyjnie i wprawić w dobry nastrój. O ten ostatni zadbali też panowie z męskiego kwartetu wokalnego, z klubu garnizonowego działającego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, którzy uraczyli panie deserem muzycznym. – Zapraszamy was[paywall] do podarowania sobie teraz chwili dla siebie – zwróciła się do przybyłych pań zastępca dyrektora ds. lecznictwa Sylwia Zub-Sobczuk. Z kolei kierownik oddziału onkologicznego przemyskiego szpitala dr Tomasz Ciszewski podkreślił, że nowotwór i związane z nim leczenie nie oznaczają utraty urody, a co najważniejsze – panie, mimo choroby, ciągle zachowują w sobie piękno wewnętrzne.

Reklama

Nie są same z problemem

Wyjątkowe spotkanie było też dla uczestniczących w nim kobiet formą oczyszczającej terapii. Swoją historią związaną z wygraną walką z nowotworem podzieliła się z przybyłymi jedna z wolontariuszek Stowarzyszenia „Sanitas”, dając do zrozumienia, że nie są z tym problemem same i że starcie z nieproszonym gościem może być zwycięskie, czego sama jest najlepszym przykładem. W czasie wyjątkowego spotkania wiele razy podkreślano, że podczas chemioterapii kobietom potrzebne jest wsparcie, ale też przypominanie o tym, że w tym trudnym dla siebie czasie mogą być piękne i mogą, a nawet powinny dla samych siebie dbać o urodę, bo zadowolenie z własnego wyglądu poprawia samopoczucie, kondycję emocjonalną i jakość życia, a dzięki temu wspiera także proces leczenia.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości