Miałem się właśnie podzielić z Czytelnikami „Życia Podkarpackiego” swoim płomiennym uniesieniem w kwestii wielkości reklamy umieszczonej na muralu na kamienicy plac Rybi 2. Chciałem dorzucić swój kamyczek, ale gdy przeczytałem komentarz kolegi redakcyjnego na ten sam temat, dałem spokój. O, u niego się dzieje. Bez pitu, pitu. Polecam.
Od siebie dodam tylko dwie rzeczy. Mnie reklama, nawet tej pierwotnej wielkości, aż tak bardzo nie przeszkadzała. Pierwotnej, bo sponsor, przeczołgany przez internetowy hejt oraz przemyskie autorytety, szybko logo swojej firmy zmniejszył.
Bardziej przeszkadzała mi wcześniejsza obskurna ściana, na której remont przez długie lata nikt nie znalazł pieniędzy. Jak ktoś chce zrozumieć, o czym mowa, warto zobaczyć kamienicę plac Rybi 2 od podwórka.
Po drugie, zdziwił mnie mocno kontrowersyjny wpis posła Marka Rząsy (PO). Słynący dotychczas z politycznej poprawności polityk w polemicznym zapamiętaniu zagalopował się z porównaniami aż pod mroczną bramę Auschwitz Birkenau. Co prawda najbardziej dziwne wywody szybko usunął ze swojego profilu na portalu społecznościowym, ale internauci skwapliwie odnotowali wpadkę.
Tydzień temu pisałem o znanej dziennikarce telewizyjnej Monice Richardson. Zachwycała się Przemyślem. Odebrałem trochę komentarzy po tym tekście. Najwięcej takich: gdyby tu pomieszkała, szybko zweryfikowałaby swoje zdanie. Czy historia z muralem uzasadnia ten sceptycyzm?

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bo w tym przypadku nie ważny był malunek, tylko nazwa firmy. I ten napis rozeźlił mieszkańców miasta.Ot taka chamska bezczelna reklama, która przyćmiła całkiem fajny obrazek.
Z całym szacunkiem , ale gdyby każda firma chciała w ten sposób się reklamować , to jak wyglądałoby to miasto ? Wykorzystano w cyniczny sposób historię. Wszyscy wiemy jaki los spotkał dawnych mieszkańców tej dzielnicy. Totalny brak skromności i wyobrażni ze strony tej firmy.
A na wzgorzu zamkowym na Matejki sponsor muralu wyburzyl zabytkowa wille i w jej miejsce bez problemu konczy wlasnie budowe bloku, nie ma problemu z zadnymi pozwoleniami, wjezdza na droge o tonazu do 3,5 tony ciezkimi sprzetami... mozna, mozna, Moze jeszcze jakis mural sie zrobi dla miasta, oczywiscie bezinteresownie, dla Przemysla...
Bo w tym przypadku nie ważny był malunek, tylko nazwa firmy. I ten napis rozeźlił mieszkańców miasta.Ot taka chamska bezczelna reklama, która przyćmiła całkiem fajny obrazek.
Z całym szacunkiem , ale gdyby każda firma chciała w ten sposób się reklamować , to jak wyglądałoby to miasto ? Wykorzystano w cyniczny sposób historię. Wszyscy wiemy jaki los spotkał dawnych mieszkańców tej dzielnicy. Totalny brak skromności i wyobrażni ze strony tej firmy.
A na wzgorzu zamkowym na Matejki sponsor muralu wyburzyl zabytkowa wille i w jej miejsce bez problemu konczy wlasnie budowe bloku, nie ma problemu z zadnymi pozwoleniami, wjezdza na droge o tonazu do 3,5 tony ciezkimi sprzetami... mozna, mozna, Moze jeszcze jakis mural sie zrobi dla miasta, oczywiscie bezinteresownie, dla Przemysla...