Na ulicach Przemyśla pojawił się nowy autobus. To niskopodłogowy model Sancity 12LF z sanockiej fabryki Autosan.




Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.wygląd fajny ale zagospodarowanie miejsc w środku słabe
Co to za silnik, kto go produkuje, jakiej pojemności, ile spala?Jestem za rodzimą, polską produkcją. Autosan powinien wyjść z propozycją małego i średniego pojazdu w rodzaju bus z silnikiem 2500 cm3. Każdy kto jeździ autobusami w mieście widzi że ilość pasażerów jest znikoma, jeśli jest więcej to tylko w pewnych godzinach. Wystarczyłoby w miasto " puścić " małe busy, na trasach tego wymagających i w oznaczonych godzinach autobusy normalne. Marnotrawstwem jest jazda dużych autobusów z kilkoma pasażerami na pokładzie. I należy powrócić do polskiej produkcji a nie utrzymywać najczęściej mocno zużyte pojazdy ze wszystkich dostępnych marek na świecie.
bardzo mądra i trafna opinia ,miasto wymiera a tu szykują się do zakupu takich autobusów-gigantów czy w tej Radzie M.-bez radzie ktoś jeszcze ma rozum?
bardzo fajny autobus ma mocny silnik ktory bez problemu pokonuje wszystkie strome podjazdy na ulicach naszego miasta a tych w miescie nie brakuje a busy w naszym miescie sie nie sprawdza bo sa za male mimo ze pasazerow ubywa a nawet nie spelnia wymogów dla osob na wozkach inwalidzkich
Nie odpowiedziałeś na pytania. I nie zrozumiałeś moich intencji. Nie twierdzę że to zły autobus. Być może że należałoby kupić kilka. Rzecz w tym że komunikacja miejska z całej Polski powinna zasygnalizować Autosanowi potrzebę produkcji małych i średnich busów. Nie ma potrzeby aby taki olbrzymi autobus kursował po mieście z dwoma lub trzema pasażerami . Obecnie taki widok jest częsty. Busy tez mogą być przez producenta dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. To szansa dla Autosanu. Chciałbym też aby te pojazdy były wyposażane w silniki polskiej produkcji. Mieliśmy całkiem niezłe z Andrychowa, można je modernizować a w najgorszym przypadku zakupić licencję. Należy repolonizować wszystko co możliwe,po to aby zyski trafiały do polskiego budżetu a Polacy mieli pracę. Dość już wymuszania emigracji na młodych ludziach. Popełniono błąd sprzedając wszystko co możliwe, dziś to już chyba każdy z tego zdaje sobie sprawę. Nie musimy ubierać się w szmatekxach czy w najlepszym przypadku w chińskie ciuchy, nie musimy też jeździć niemieckim busami i 20 letnimi samochodami ,choćby to były merce,audi czy vw. Oczywiście kto chce niech kupuje ale niech będą też polskie autobusy,busy i samochody osobowe i motocykle i niech produkują je Polacy.
Pytanie czy skrzynia biegów jest o wiele lepsza niż w poprzednich wersjach i czy silnik dynamiczniejszy. Sam wygląd to nie wszystko. Solaris też Polski, więc trzeba porównać.
skrzynia biegów jest lepsza niz w solarisie
no wiesz raz jest 3 osoby a za chwile jest 23 kurs kursowi nie rowny ani dzien dniu
W środku dnia jak jeżdżą te małe otokary to są tak nabite że wsiąść nie można , więc takie autobusy jak ten Autosan 12lf są konieczne w tym mieście , bo jak już mają wybierać to lepszy Autosan niż solaris . A jak masz jakieś pretensje to idź do Urzędu Miasta i poskarż się że ci się autobusy nie podobają, A jak masz z autobusami problem to chodź na nogach do miasta wyjdzie ci to na zdrowie.
Na dzień dzisiejszy w polskich produkowanych autobusach to może być "polskie" powietrze w oponach. Pozostałe podzespoły to wszystko import. Silniki z Andrychowa zatrzymały się na EURO II, a dziś wymagane jest EURO VI i więcej (chodzi o czystość spalin).
Produkcja autobusów to nie to samo co produkcja chleba czy innego artykułu pierwszej potrzeby. Produkuje się to co zamawia klient. Przemyśl już się przejechał na OTOKARACH, niby mały autobus, a pali paliwa jak duży! W całej Europie standardem jest autobus 12 metrowy.
Dlaczego w tych wszystkich nowych autobusach bez względu na firmę wszystkie szarpią przy hamowaniu ??????????? Stare Jelcze , Autosany , Ikary tak nie szarpały .
s 193.242.142.153 12 godzin temu Na dzień dzisiejszy w polskich produkowanych autobusach to może być "polskie" powietrze w oponach. Pozostałe podzespoły to wszystko import. Silniki z Andrychowa zatrzymały się na EURO II, a dziś wymagane jest EURO VI i więcej (chodzi o czystość spalin).Jeden forumowicz każe mi pisać do A.Dudy. Ok. ma prawo do swego zdania a ja mam prawo do swego. Kolejny, pisze że polskie to może być powietrze w kołach . No i co , tak jest w porządku? Tak ma być? Duży Naród nie ma prawa do posiadania swego przemysłu? Nadajemy się tylko do składania, nic nie możemy wyprodukować swego? Jesteśmy narodem debili, wysyłającym swoje matki,żony i córki do podcierania wszystkich starych Niemców,Włochów czy Francuzów? Musimy pracować w zagranicznych montowniach bo nie jesteśmy zdolni do wytworzenia w Polsce autobusu? A stal , inne metale szkło ,plastiki, tkaniny muszą pochodzić z hut, fabryk stanowiących własność każdą tylko nie polską ? Co te ku.rwy sprzedajne z nami uczynili. Przez 27 lat rozsprzedano wszystko, zniszczono nas i uczyniono niewolnikami a najgorsze jest to że zaczynamy wierzyć że tak ma być. Mam w dupie politykę, uważam że tych co zniszczyli kraj powinno się powywieszać na latarniach. I zagłosuję na samego diabła jeśli potrafi odwrócić w Polakach mentalność niewolnika w kierunku człowieka wolnego,zdolnego do uwierzenia że nie jest gorszy od innych narodowości na które dzisiaj pracujemy.
a ile tych autobusów będzie kupionych( 20szt? 50szt?) i kiedy? Rzeszów wybiera właśnie 150 nowych autobusów, tyle że chyba elektryczne...Jak dla miasta Przemyśla kilkadziesiąt takich może i warto nabyć....Dziś 14 linii autobusowych ma po 1-2 kursie dziennie, niech to będzie chociaż po 7-10 kursów, inaczej zaorać te pseudolinie
bardzo ładny autobus. Podoba mi sie i popieram kupowanie z Polskich Firm. Trzeba wspierać polską gospodarkę a nie zagraniczną.
W Polsce mamy kilka poważnych firm produkujących autobusy o różnych długościach.Autobusy o długości 8 m - zabudowuje na podwoziach Mercedesa, Volkswagena - firma na północy Polski - AUTO KUBA. na południu AUTOMET Sanok.Autobusy o długości 10 i 12 m - produkuje firma SOLBUS z Solca Kujawskiego. Autobusy 12 m produkuje MAN k/Poznania, SOLARIS k/Poznania, VOLVO we Wrocławiu, AUTOSAN w Sanoku.Producenci tacy jak Volvo, Man, Solaris eksportują około 70% produkcji autobusów.
wygląd fajny ale zagospodarowanie miejsc w środku słabe
Co to za silnik, kto go produkuje, jakiej pojemności, ile spala?Jestem za rodzimą, polską produkcją. Autosan powinien wyjść z propozycją małego i średniego pojazdu w rodzaju bus z silnikiem 2500 cm3. Każdy kto jeździ autobusami w mieście widzi że ilość pasażerów jest znikoma, jeśli jest więcej to tylko w pewnych godzinach. Wystarczyłoby w miasto " puścić " małe busy, na trasach tego wymagających i w oznaczonych godzinach autobusy normalne. Marnotrawstwem jest jazda dużych autobusów z kilkoma pasażerami na pokładzie. I należy powrócić do polskiej produkcji a nie utrzymywać najczęściej mocno zużyte pojazdy ze wszystkich dostępnych marek na świecie.
bardzo mądra i trafna opinia ,miasto wymiera a tu szykują się do zakupu takich autobusów-gigantów czy w tej Radzie M.-bez radzie ktoś jeszcze ma rozum?