Reklama

Na Chrobrego czekali 7 lat. Doczekali się...

Trzy miesiące trwały przygotowania do stworzenia przy ulicy Chrobrego w Przemyślu przystanku „na żądanie”. Ale wreszcie jest, z czego bardzo się cieszą zarówno mieszkańcy tej jednej z dłuższych ulic w mieście, jak i całej Winnej Góry.

Przystanek „na żądanie” przy ulicy Chrobrego już był. Wiele lat temu. Został zlikwidowany, ku sporemu niezadowoleniu mieszkańców tamtego rejonu miasta. O jego przywrócenie walczyli przez siedem lat. Sprawą zainteresowali m.in. wówczas jeszcze radnego Macieja Kamińskiego (PiS). Ten zwrócił się do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna[paywall]. – Wcześniej było kilka propozycji ulokowania na tej ulicy przystanku. Negatywnie rozpatrzonych ze względów bezpieczeństwa. Zaproponowaliśmy więc przystanek obok numeru 41. Biorąc pod uwagę fakt, że MZK w Przemyślu powinno się rozwijać i otwierać na klientów oraz to, że odległość pomiędzy najbliższymi przystankami jest duża, przywrócenie tego przystanku w tamtym miejscu wydawało się nam jak najbardziej uzasadnione – wytłumaczył radny M. Kamiński.

Prezydent miasta pozytywnie odniósł się do tych argumentów. Najpierw zdecydował o wizji lokalnej, a po jej przeprowadzeniu zwrócił się pisemnie w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, co miało zapewnić realizację ustaleń. Przystanek „na żądanie” miał zostać umiejscowiony obok kamienicy nr 41. A że zrealizowanie pomysłu wymagało m.in. zmian w stałej organizacji ruchu drogowego, trochę to trwało.

Reklama

– Wreszcie się udało. Po tylu latach. Dokładnie siedmiu. Od tylu walczyliśmy o ten przystanek. Od 1 października jest, zatrzymują się na nim autobusy jadące w kierunku Szpitala Wojewódzkiego. Dziękujemy jako mieszkańcy panu przewodniczącemu Rady Miejskiej w Przemyślu Maciejowi Kamińskiemu za podjęcie interwencji w tej sprawie i panu wiceprezydentowi miasta Bogusławowi Świeżemu za pozytywne jej rozpatrzenie  – powiedziała przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 7 „Winna Góra” Magdalena Jakobsche.

– Kilka miesięcy temu zwrócili się do mnie mieszkańcy wraz z zarządem osiedla o pomoc w sprawie, która trwała kilka lat. Można? Można! Wspólnymi siłami, jeśli się chce, można osiągnąć cel. Chciałbym wspomnieć o komisji bezpieczeństwa, która bardzo profesjonalnie i racjonalnie podeszła do przedstawionej przeze mnie propozycji. Bardzo się cieszę, że ten przystanek został utworzony w tamtym miejscu. To duże udogodnienie dla mieszkańców – podsumował M. Kamiński.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kol - niezalogowany 2020-10-29 04:28:59

    Brawo Panie Radny Kaminski i brawo Panie Prezydencie !!!Bardzo sie ciesze..Odrobina dobrej woli i najwiecej na tym skorzystamy my, mieszkancy.A gdyby tak razem?Moze warto to przemyslec?Tyle jest w tym miescie do zrobienia, a wyborcy patrza.Co nastepne?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kol - niezalogowany 2020-10-29 04:35:16

    Brawo Panie radny Kaminski i brawo Panie Prezydencie.!A moze by tak razem?Na tym skorzystaja mieszkancy, ktorzy na Was patrza.Co dalej?Co nastepne?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2020-10-29 07:15:41

    Brawo! Rzeczy nie możliwe robi Pan możliwe ! Gratulacje Panie Radny, zawsze można na Pana liczyć !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama