Tegoroczny Roztoczański Rajd Rowerowy Green Velo odbył się 27 maja i przerósł oczekiwania organizatorów. Zainteresowanie było tak ogromne, że rejestrację uczestników trzeba było zamknąć, kiedy przekroczona została liczba 300 osób.
Roztoczański Rajd Rowerowy Green Velo jest kontynuacją zapoczątkowanego w 2015 r. „I Rajdu Samorządowców po Roztoczu”, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców powiatu lubaczowskiego, jak i całego województwa podkarpackiego. W pierwszej edycji tej imprezy wzięło udział 100 uczestników. Rok później było ich już 200.[paywall] W tym roku organizatorzy, ze względu na bezpieczeństwo, musieli przerwać rejestrację chętnych, gdy ich liczba przekroczyła przewidziany dla imprezy 300-osobowy limit. O tym, jak uniwersalna jest to impreza, świadczy najlepiej fakt, iż najmłodszy z uczestników tegorocznej edycji miał 4 lata, najstarszy zaś 71. W tym roku cykliści mieli do pokonania ok. 49 km malowniczej trasy, prowadzącej po atrakcjach turystycznych regionu. Odwiedzili miedzy innymi: Park Zdrojowy w Horyńcu-Zdroju, cerkiew w Werchracie, Wzgórze Monastyr, Rezerwat Sołokija oraz kapliczkę przy źródłach w Nowinach Horynieckich.
Oprócz popularyzacji turystki rowerowej i geoturystki na Roztoczu, impreza ma na celu promowanie walorów krajobrazowych, turystycznych oraz dziedzictwa kulturowego „Roztocza lubaczowskiego”. Trasy rajdów przebiegają głównie traktami leśnymi, w tzw. korytarzu Green Velo, który na terenie całego powiatu lubaczowskiego ma długość około 85 km.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Płonie Polska Szkoła w Mościskachhttp://wiadomosci.wp.pl/nieznani-sprawcy-podpalili-polska-szkole-na-ukrainie-6128649400481409a
Płonie Polska Szkoła w Mościskachhttp://wiadomosci.wp.pl/nieznani-sprawcy-podpalili-polska-szkole-na-ukrainie-6128649400481409a