Reklama

Na Kmieciach stanie lodówka z jedzeniem dla potrzebujących?

22/01/2018 19:21

Lodówkę, do której każdy mógłby włożyć nadmiar jedzenia chce postawić Zarząd Osiedla Kmiecie. Potrzebujący będą mogli za darmo zabrać je dla siebie.

Taka lodówka stoi przed jednym z pubów w Rzeszowie i została nazwana „jadłodzielnią”. Każdy może włożyć do niej nadmiar jedzenia, który w przeciwnym wypadku miałoby się zmarnować. Można oczywiście kupić produkty specjalnie po to, by wesprzeć ubogich. Potrzebujący natomiast zupełnie za darmo mogą je dla siebie zabrać. Przez lodówkę tygodniowo przewija się[paywall] 16 kg jedzenia. To świetny sposób nie tylko na dobroczynność, ale na zapobieganie marnowaniu jedzenia.

Stowarzyszenie Osiedla Kmiecie upubliczniło swój pomysł w mediach społecznościowych. Spotkał się w większości z pozytywnymi reakcjami. „Super pomysł, szacun” – piszą internauci. – Jestem za! Ludzie kupują za dużo, a potem wyrzucają! – stwierdziła Marta.

Reklama

Nie brakuje też i obaw o losy lodówki. – Pewnie zostałoby to szybko zniszczone – uważa Sebastian. – Bardzo mądry pomysł, tylko żeby to nie służyło menelom znad Sanu – zaznacza z kolei Adi. – Lodówka ma służyć potrzebującym! Jak „menel” głodny niech się pożywi. „Menel” też człowiek – ripostuje Roman.

– Takie lodówki stoją nie tylko w Rzeszowie, ale i w innych miastach. Jest dużo ludzi potrzebujących i uważamy, że będą z niej korzystać nie tylko, jak niektórzy twierdzą, ludzie z marginesu – mówi Marcin Kowalski, przewodniczący Zarządu Osiedla Kmiecie w Przemyślu. – Spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem. Są obawy, że ktoś ją zniszczy, ale jeśli nie zaryzykujemy, to się nie przekonamy – dodaje.

Reklama

Lodówka miałaby stanąć w tzw. blaszaku. Atutem tej lokalizacji jest to, że miejsce to jest monitorowane, a poza tym w pobliżu znajduje się sklep spożywczy, więc ktoś przy okazji mógłby zrobić zakupy dla potrzebujących.

O zgodę na ustawienie lodówki zarząd osiedla wystąpił do zarządu Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Służby techniczne sprawdzają, czy coś takiego może funkcjonować. Do końca miesiąca podejmiemy decyzję – mówi Zbigniew Kurosz, prezes PSM. – Osobiście mam mieszane uczucia co do tego pomysłu. Widząc, co się dzieje na osiedlu, obawiam się, że będzie ona służyła niektórym osobom do chłodzenia piwa – dodaje.

Jeśli pomysł się przyjmie, inicjatorzy chcieliby kolejną lodówkę postawić na osiedlu Wieniawskiego, a później przekonywać do tego inne osiedla. Pomoc w zakupie lodówki zaproponowali: poseł Wojciech Bakun (Kukiz) i prezydent Robert Choma.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kornel - niezalogowany 2018-01-23 05:38:56

    Rozumiem, że darmowa zagrycha dla"kmieciowego" elementu. Można i tak.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kilo - niezalogowany 2018-01-23 13:25:42

    Bardzo dobry pomysł i moze w innych miejscach tez postawić lodówki,żeby nie marnować jedzenia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maryśka - niezalogowany 2018-01-23 17:33:49

    To teraz skrzynka wódki ,krata piwa i zabawa się zaczyna.  A po przekąski do lodówki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama