Gdy mieszkańcy Jarosławia przyzwyczaili się, że sesje rRady mMiasta są transmitowane online przez lokalne telewizje internetowe, a zapis jest dostępny na ich portalach, te przestały nagrywać posiedzenia rady. Pełna emocji sesja poświęcona absolutorium dla burmistrza nie znalazła się w sieci.
Kamery jednak wróciły na salę narad w ratuszu. Już nie są to operatorzy zewnętrzni. Sesje są nagrywane na zlecenie magistratu, miejskim sprzętem, a realizatorami nagrań są pracownicy ratusza bądź podległych jednostek. Zapisywanie posiedzeń rady rozpoczęto od dwóch nadzwyczajnych sesji, które odbyły się w czwartek, 30 czerwca. Radni przyjęli z zadowoleniem taki obrót sprawy i wyrazili nadzieję, że nagrania będą dostępne dla każdego. Burmistrz nie oponował.
Obecność kamer wpływa po części na postawę niektórych radych na sesjach. Nie tyle w sferze merytorycznej, co emocjonalnej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
a gdzie to teraz będzie można pooglądać?
a kaski to mają na czuprynach
Wysoka Radoa likwidacja strażyto kiedyPanowie Radnipamiętam Wasze obietnicei przypomnę na wiecach wyborczych