Reklama

Na Podkarpaciu zmarły 4 osoby zakażone, 41 nowych przypadków

Przedstawiamy dzisiejszy raport Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie Podkarpacia.

W Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie od 12 do 14 września zmarły 4 osoby, to mieszkanka powiatu strzyżowskiego, dwie mieszkanki powiatu dębickiego oraz mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (pacjent z wynikiem dodatnim, ale bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID-19). Kobiety miały 75, 76 i 79 lat, natomiast pacjent 85.

Wyzdrowiało 37 osób z 10 powiatów województwa.

Odnotowano 41 nowych, potwierdzonych przypadkó zakażenia:

6 osób – dębicki (4K; 2M) 2 osoby – jarosławski  (1K; 1M) 2 osoby – jasielski (1K; 1M) 1 osoba – leski (1K) 4 osoby – leżajski (2K; 2M) 1 osoba – łańcucki (1K) 1 osoba – niżański (1K) 1 osoba – przemyski (1K) 2 osoby – miasto Przemyśl (1K; 1M) 6 osób – przeworski (5K; 1M) 1 osoba – ropczycko-sędziszowski (1M) 2 osoby – rzeszowski (2K) 8 osób – miasto Rzeszów (5K; 3M) 1 osoba – stalowowolski (1M) 3 osoby – strzyżowski (2K; 1M)
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-09-14 13:41:27

    Co tam manipulowane wylicznkiNajważniejsze jest ile osób z zarazą trafia do szpitala i ile z nich umiera.To mówi wszysko.To najgorsza  konsekwencja tej zarazy  to ograniczenie dostępu do pomocy dla wielu chorych.To też pokazuje ,że w naszym regionie  takie ograniczenie wystepuje w dostępności do testów.A do szpitali przyjmowani sa już pacjęci w stanie agonalnym lub przed agonalnymTa ponura rzeczywistość spowodowała,ze bezpośredni nadzór wziął na siebie Pan Marszałek Podkarpacia chyba jedyny  w zarządzie zdający sobie sprawę z zagrożenia dla mieszkańców .Może to coś zmieni np w dostępności do testów które w porównaniu z innymi reginami są co najmniej dwukrotnie ograniczone .Można rzec ,że nasz region traktowany jako zamieszkały przez podludzi mniej wartościowych dla naszego kraju.A może jest inaczej?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    A - niezalogowany 2020-09-14 17:22:11

    A ile zmarło na zapalenie płuc, sepsę, raka, choroby zakaźne z powodu grypy itd.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    A - niezalogowany 2020-09-14 17:25:37

    Ile zmarło z powodu dostępu do lekarza.Ile zachorowsło czekając w kilometrowej kolejce na zimne i deszczu pod szpitalem czekając kilka godz na pobranie wymazu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama