Serduszek przybywa. Czemu służą? Wrzucając do nich zużyte nakrętki, dbamy o środowisko i wspieramy stowarzyszenia czy osoby prywatne, które dzięki sprzedaży nakrętek pozyskują środki na rehabilitację.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na covid jest , na raka trzeba zbierać nakrętki .
No i fajnie, jednakowoż, wolałbym aby stanęły tam drzewa w miejsce tych bestialsko, podstępnie i bezmyślnie wyrżniętych !!!WYCIĘLI ZDROWE DRZEWA W RYNKU W PRZEMYŚLU - NOWINY24.PLYOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 90 SEK.PO CO NAM DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL
Miejsce drzew jest w parku miejskim, ja wołałbym aby w rynku wybudowano ratusz oraz z piękną kamienicę w miejsce tej zburzonej, kamienicę z pięknymi lokalami i tarasami do wypoczynku. I wtedy można by dokonać rozumnie nasadzeń krzewów ozdobnych ,kwiatów itp.
Zadam być może głupie pytanie, ale o co chodzi z tym zbieraniem nakrętek? Czy plastik z jakiego są wykonane jest jakoś wyjątkowo cenny czy też to tylko jakiś symbol? Jeśli nie chodzi o wyjątkowo wysoką cenę skupu akuratnie tego plastiku, to dlaczego nie zbiera się np. kapsli z butelek, korków od win czy innych, np. metalowych nakrętek jako symbolu wsparcia jakiejś idei? Pytam całkiem serio, bo od lat się nad tym zastanawiam.
Nakrętka powinna mieć symbol PP od spodu. I tak chodzi o konkretny rodzaj tworzywa. Nie moze to być HDPE czy PE. Potem te nakrętki mieli się i powstaje z nich "wior" który następnie jest przetapiany i wybarwiony na jakaś podstawową barwę i granulowany. Potem sprzedany i w docelowym zakładzie podlega dalszemu przetworzeniu. Dla samego srodowiska warto. Czemu nie powstają kosze-serduszka na inne tworzywa? Z uwagi na ich różną formę i przypuszczalnie bardziej skomplikowaną -a co za tym idzie- kosztowną logistykę.
@ Tata OliDziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam
Na covid jest , na raka trzeba zbierać nakrętki .
No i fajnie, jednakowoż, wolałbym aby stanęły tam drzewa w miejsce tych bestialsko, podstępnie i bezmyślnie wyrżniętych !!!WYCIĘLI ZDROWE DRZEWA W RYNKU W PRZEMYŚLU - NOWINY24.PLYOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 90 SEK.PO CO NAM DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL
Miejsce drzew jest w parku miejskim, ja wołałbym aby w rynku wybudowano ratusz oraz z piękną kamienicę w miejsce tej zburzonej, kamienicę z pięknymi lokalami i tarasami do wypoczynku. I wtedy można by dokonać rozumnie nasadzeń krzewów ozdobnych ,kwiatów itp.