Zawodnicy i trenerzy UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl i UKS „Jagiellonka” Medyka znaleźli się wśród wyróżnionych i nagrodzonych podczas XII Gali Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.
Galę zainaugurował wicemarszałek województwa, przemyślanin, Piotr Pilch. Nagrody i stypendia w dziedzinie kultury fizycznej przyznawane są na Podkarpaciu od wielu lat. W br. nagrody przyznano 63 osobom: 4 działaczom sportowym, 6 zawodnikom oraz 53 trenerom. Stypendia sportowe otrzymało 101 sportowców. To zawodnicy, którzy mają na swoim koncie spore, na skalę ogólnopolską i europejską, osiągnięcia sportowe. Warto wiedzieć, że priorytet mieli zawodnicy, zdobywający punkty na rzecz województwa podkarpackiego w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. Uhonorowani zostali zawodnicy z różnych dyscyplin w tym m.in. z badmintona. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele sekcji badmintona z UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl i UKS „Jagiellonka” Medyka. Stypendium na 2020 r. otrzymał Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka) – złoty medalista w grze pojedynczej i srebrny w grze podwójnej Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Nagrodę pieniężną otrzymał trener przemyskiego klubu Dariusz Stańko, zaś w kategorii działacza – Tomasz Kordek (UKS „Jagiellonka” Medyka).
Minimum do przyznania nagrody dla trenera i stypendium dla zawodnika było wywalczenie brązowego medalu w kategorii juniorów młodszych, czyli U-17. Wymienieni byli jedynymi reprezentantami Przemyśla. Pytanie do miejskich władz: na co lub na kogo idą marne grosze w nadsańskim mieście jeśli chodzi o sport młodzieżowy? Bo z całą pewnością nie na badmintonistów. „Złamanego” nie otrzymali...Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co ten babinkton, nawet publiczności nie było a ranga międzynarodowa..
Tego sportu niszowego nikt nie chce oglądać , przykładem ostatni turniej międzynarodowy i puste trybuny na hali , szkoda kasy miejskiej na ten dziwny sport .
No tak , to jest sport niszowy który uprawiają wszyscy :)
Pan Hamryszczak będzie grał p. Chomą to beda pełne trybuny,ha,ha,ha
A co ten babinkton, nawet publiczności nie było a ranga międzynarodowa..
Tego sportu niszowego nikt nie chce oglądać , przykładem ostatni turniej międzynarodowy i puste trybuny na hali , szkoda kasy miejskiej na ten dziwny sport .
No tak , to jest sport niszowy który uprawiają wszyscy :)