Gimnazjaliści z Przemyśla i powiatu przemyskiego rywalizowali podczas Konkursu Wiedzy Informatycznej i Technicznej, który odbył się 17 maja w Technikum nr 8 w CKZiU nr 1 w Przemyślu.
Uczniowie, który przystąpili do części teoretycznej konkursu, musieli się wykazać wiedzą z: fizyki, informatyki, matematyki i techniki na platformie Moodle. 12 gimnazjalistów, którzy na tym etapie poradzili sobie najlepiej i uzyskali najwyższą liczbę punktów, stanęło w szranki w części praktycznej konkursu. Musieli poradzić sobie z[paywall] zadaniami z branży informatycznej z zakresu tworzenia stron www, baz danych, ale także znajomości części komputerowych i ich montażu.
– Celem konkursu było propagowanie nauk technicznych i interdyscyplinarnych wśród młodzieży gimnazjalnej. Miał też wykazać umiejętności posługiwania się zarówno sprzętem komputerowym, jak i oprogramowaniem do dalszego poszerzania wiedzy i rozwijania zdolności w dziedzinie informatyki i techniki – mówi Michał Fac, nauczyciel przedmiotów mechatronicznych i informatycznych.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni tabletami, słuchawkami Bluetooth, pendrive`ami, powerbankami i innymi upominkami, które wręczyli dyrektor Robert Rybak i przedstawicielka Firmy ZETO – sponsora głównej nagrody konkursu. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a ich opiekunowie podziękowania za trud włożony w przygotowanie młodzieży. Uczniowie zwiedzili też pracownię mechatroniczną, logistyczną oraz Izbę Pamięci poświęconą patronowi Technikum nr 8 ks. abp. Ignacemu Tokarczukowi. Organizatorzy na przyszły rok zaplanowali kolejną edycję konkursu.
I miejsce – Jakub Siuta, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu
II miejsce – Paweł Wityk, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu
III miejsce – Marek Karbowniczyn, Gimnazjum nr 1 w Birczy
I V miejsce – Dawid Dutkowski, Gimnazjum nr 1 w Birczy
V miejsce – Wojciech Bardziński, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu
VI miejsce – Mateusz Kowal, Gimnazjum nr 4 w Przemyślu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo!
Fajna inicjatywa!!!