Ideą „Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia” jest podtrzymywanie miłej tradycji przesyłania najbliższym pocztówek z życzeniami. Jarosławianie chętnie włączyli się w inicjatywę.
Na konkurs wpłynęło 369 prac w 4 kategoriach: przedszkola – 65, szkoły[paywall] podstawowe – 221, szkoły ponadgimnazjalne – 17 i mieszkaniec – 16. Wszystkie prace wyeksponowano w holu kamienicy Attavantich (CKiP) oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Natomiast projekty, które zyskały największą sympatię komisji składającej się z burmistrza Waldemara Palucha i Aleksandry Toczek-Borysiuk z CKiP, można obejrzeć na parterze ratusza. Cztery zwycięskie kartki zostały już wydrukowane i niebawem trafią do rąk adresatów. – Pocztówki są niepowtarzalnym symbolem naszej pamięci. Bardzo dziękuję uczestnikom za tak liczne zainteresowanie. Śmiało możemy powiedzieć, że to życzenia od jarosławian dla jarosławian oraz naszych przyjaciół w Polsce i za granicą – mówił burmistrz W. Paluch.
I miejsce – Zofia Janusz (lat 4,5, Miejskie Przedszkole nr 10)
II miejsce ex aequo – Maciej Makar (6 lat, MP nr 8 Montessori, Grupa Zielona), Maria Chojna (5 lat, MP nr 10)
III miejsce ex aequo – Sara Gwóźdź (4 lata, MP nr 10), Iga Nasiewicz (4 lata, MP nr 3, Grupa Stokrotki)
I miejsce – Natasza Waliczek (IV c, Szkoła Podstawowa nr 5)
II miejsce – Emilia Gościak (III e gimnazjalna, SP 1)
III miejsce ex aequo – Milena Bartoszek, (Vc, SP 4), Julia Boryś (VII D, SP nr 4)
Wyróżnienie: Kazimierz Rusak, III B (SP nr 5)
I miejsce – Paulina Czwałga (IV Tc, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących)
II miejsce – Karol Szawara (III Tc, ZSTiO)
III miejsce ex aequo – Natalia Kulas (III w zawodzie fryzjer 9-12 Hufiec Pracy przy ZSSChiO), Patryk Perżyło (III Tc, ZSTiO)
I miejsce – Łukasz Waszczuk
II miejsce – Izabela Krygowska
III miejsce ex aequo – Katarzyna Szarek i Daria Łuka
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ten grubas koło Mikołaja to jakiś koleś? Z polityki?
Ten grubas koło Mikołaja to jakiś koleś? Z polityki?