Co roku pacjenci z całego Podkarpacia mają możliwość wzięcia udziału w konkursie na lekarza różnych specjalności, cieszących się – ich zdaniem – najwyższym autorytetem. Plebiscyt odbywa się w trzech kategoriach: lekarz pierwszego kontaktu, lekarz specjalista i lekarz dentysta. Niedawno rozstrzygnięta została tegoroczna edycja „Eskulapa”. Wśród wyróżnionych lekarzy znalazła się jedna osoba z naszego regionu.
Kiedy zaczęła się pani przygoda ze stomatologią?
– Od samego początku edukacji wiedziałam, że chcę kształcić się w kierunku medycznym. Nie widziałam się jednak na przykład w roli chirurga. Myślałam o pediatrii, ale w liceum zdecydowałam, że postawię na stomatologię. Studia ukończyłam w Łodzi. Miałam dylemat czy wrócić do domu czy zostać tam. Wróciłam[paywall]. Na stażu byłam u pani doktor Woś, a potem pracowałam w Orzechowcach. Od jedenastu lat prowadzę gabinet prywatny, ale mam również podpisaną umowę z NFZ. Mam wielu pacjentów spoza Przemyśla, nawet z wspomnianych Orzechowiec przyjeżdża do mnie jeden pan, teraz już dorosły mężczyzna, a kiedy tam pracowałam, był małym chłopcem.
Ludzie boją się dentysty. Boją się bólu, odgłosu wiercenia w zębach. Kiedy można było się rzeczywiście bać, ale czy teraz, przy tylu nowoczesnych metodach, nie jest zbytnio demonizowany?
Trzy czwarte pacjentów już na wejściu mówi do mnie, że już się boi. Być może to wynika z tradycji, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Czasami rodzice specjalnie straszą dzieci dentystą. Sama czasami słyszę, jak mówią do nich, że jak będzie niegrzeczne, to zaraz pani doktor wyrwie ci ząb kleszczami. Nie trzeba tak. U większości dorosłych strach rzeczywiście może być, bo jeszcze niedawno zabiegi tego typu mogły być wykonywane bez znieczulenia, zatruwania, zęby otwierane były na żywca. Z każdym rokiem stomatologia się zmienia. Znieczulenia, materiały, metody leczenia.
Plebiscyt polegał na tym, że na danego specjalistę głosowali pacjenci. Czym pani sobie zasłużyła na to wyróżnienie?
– Powiem szczerze, że nie wiem. Staram się najlepiej jak umiem. Moim zdaniem najważniejsza jest przyjazna atmosfera w gabinecie. Z pacjentem zawsze trzeba porozmawiać. Dużo mówię. Do tego stopnia potrafię zagadać pacjenta, że ten czasami nawet nie wie, kiedy zaaplikowałam mu znieczulenie. Koniecznie trzeba pacjentowi powiedzieć, co będzie się robić. Jeśli jest świadomy, mniej się boi. Do dorosłych trzeba podchodzić podobnie jak do dzieci. Super robotę wykonuje moja asystentka pani Bożenka, która nastawia pacjentów jeszcze w poczekalni. To taki mój pierwszy filtr. W ciągu dnia jestem w stanie przyjąć do dziesięciu pacjentów. Pod koniec zeszłego roku zdarzyło mi się przyjąć pacjenta nawet w Boże Narodzenie. Przyjechał z ogromnym bólem zęba, musiałam pomóc.
Ta nagroda to dla pani...
– Wielkie wyróżnienie i docenienie mojej pracy. To także motywacja do dalszej. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, którzy najpierw mnie nominowali, a potem na mnie głosowali.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Patrz, a ja myślałem że najważniejsza jest kasa fiskalna.
A widzisz, kolego, jak Ci jeszcze do mądrości wiele brakuje...
Jak to mów na Pacjentów na NFZ " Motłoch dziadowski" na białe wypełnienie ich nie stać. Tylko , że z tego Motłochu to żyjesz , i paznokciami o kontrakt się bijesz!
Najlepiej bierze dopłaty do usług na kasę chorych. Ja z rodziną dopłacam za wizytę za leczenie ząbków jakieś 80 złotych, i mam jasne wypełnienie, a jak chce tylko na kasę to muszę czekać miesiąc. Najlepiej w soboty wtedy jest szybko, płacimy dopłaty na NFZ i jest gitara, czyli jak sie płaci to masz szybciej.
NAJWAŻNIEJSZA JEST KASA W TYM GABINECIE! JAK MASZ KASĘ I DOPŁACASZ DO USŁUG NFZ TO JESTEŚ SUPER PACJENT, A JAK NIE MASZ TO MA CIE W D...PIE I CZEKAJ DNIAMI NA WIZYCIE. W SOBOTY TO TYLKO PRYWATNIE A I TAK WPISZE NA NA NFZ! ODRADZAM, BRAK WIEDZY, UMIEJĘTNOŚCI I OPRYSKLIWA JAK NIE MASZ KASY.
nie zgodzę się z Wami. Pani Doktor ma wspaniałe podejście do pacjenta a zwłaszcza do dzieci. Moja starsza córka trafiła do Pani Doktor jak miała 4 lata ( teraz ma 13) i była przyjęta na NFZ z bólem zęba. Przyjęta została od ręki i do tej pory już nie chce słyszeć i innym stomatologu. Chodzę teraz w dwiema córkami i nie mogą się doczekać kolejnej wizyty. Należy się Pani Anecie ta nagroda za wspaniałe podejście do pacjentów. Pozdrawiam.
nie wiesz że na kasie i dupie cały świat stoi
Do doskonałości to jeszcze dłuuuga droga, nie polecam ze względu na jakość usług oraz jakość stosowanych materiałów.
ooo chyba zabolało... Dopłaty to norma w tym gabinecie.Nie atmosfera jest najważniejsza tylko KASA w gabinecie, tym gabinecie jest najważniejsza. Jak masz kasę to masz wizytę od ręki.
Bardzo dziękuję moim Pacjentom za to wyróżnienie. Nagroda sprawiła mi ogromną radość
A teraz ta mniej przyjemna część. Pani Anno,Danuto,Jolanto ,SprawiedliwyOrewl , o ile to oczywiście istniejące osoby. Bardzo proszę o nie wypisywanie takich pomówień odnośnie dopłat. Nie wiem czy zdają sobie Państwo sprawę,że takie rzeczy mogą być zgłoszone do prokuratury i grożą za to kary z powództwa cywilnego. Nie pozwolę w ten sposób szargać swojego nazwiska
Ludzi krew zalewa , że ktoś ma o oni NIE. Obłuda , fałsz i zakłamanie oraz zazdrość.Dlatego my mamy i mieć będziemy , to co mamy, a oni niech liczą czy wystarczy do pierwszego.Szkoda sobie takimi ścierwami głowę zawracać.Pozdrowienia dla lekarzy!
te hejty pisane z tego samego IP ;)specyficzna ,zaburzona składnia zaburzone widzenie rzeczywistosci,zgaduj zgadula kto to taki?
W tych wpisach nie ma nazwy instytucji ani imienia i nazwiska osoby pomawianej. Zgodnie z obowiązującym prawem , hmm dziwnym prawem pod opieką Zbigniewa Ziobry, to jest nic. Nie wiadomo co autor ma na myśli i kogo chce obmówić, pomówić , czy to jest osoba prywatna czy publiczna, czy może jakaś instytucja. A że strefa wolnego internetu jest coraz szersza, dostępne strefy wolnego internetu za pomocą Routera, to szukanie wiatru w polu. Trzeba zlokalizować urządzenie z którego ktoś kogoś pomówił, obraził. A stosunek Pana Ziobro, Ministra Sprawiedliwości, do lekarzy to wiadomo jaki jest, po śmierci jego ojca.
Określenie IP komputera z którego były pisane te wiadomości jest na wniosek policji robiony bardzo szybko. Ok 3 lat temu przerabiałam już temat zresztą nie tylko ja , mam na myśli stomatologów z Przemyślą. Wszystko mamy na piśmie ale niestety sprawa musi wrócić i mieć swój finał bo w przeciwnym razie pomawianie nas i obrażanie na różnych forach internetowych będzie trwało bez końca.
3 lata temu może i tak było, obecnie najpierw się określa jakie komentarze spełniają znamiona przestępstwa z art. 212 par. 1 kk, a dopiero potem ustala się kto tych wpisów dokonał.Zapadło w tej sprawie nawet stosowne postanowienie Sądu Rejonowego w Chrzanowie z dnia 8 marca 2016 roku (sygn. akt II Kp 29/16).Jako ciekawostkę powiem że jeśli komentarze dotyczą osoby pełniącej funkcje publiczne mogą one mieć charakter opinii i oceny, a opinie i oceny nie realizują znamion przestępstwa zniesławienia.
Pani Doktor, niech się Pani nie przejmuje głupimi wpisami, na temat kasy. Jesteśmy Pani pacjentkami od dłuższego czasu. Dziękujemy za wspaniałe podejście nie tylko do nas ale wielu naszych znajomych, którzy się u Pani leczą. Dodam że nie jest u Pani drogo, przeglądy ząbków są bezpłatne a część ząbków robi się na NFZ. Nagroda należy się Pani jak najbardziej. Pozdrawiamy.
Najlepsza dentystka w Przemyślu!
Patrz, a ja myślałem że najważniejsza jest kasa fiskalna.
A widzisz, kolego, jak Ci jeszcze do mądrości wiele brakuje...