Reklama

Napój nawadniający z arbuza i kokosa – idealny po wysiłku

09/07/2025 07:12

Po treningu albo długim spacerze w słońcu organizm potrzebuje czegoś więcej niż samej wody. Ten naturalny izotonik z arbuza i wody kokosowej gasi pragnienie, uzupełnia elektrolity i smakuje jak lato zamknięte w szklance.

Składniki (na ok. 2 porcje):

– 1,5 szklanki miąższu z arbuza (bez pestek),

– 1 szklanka naturalnej wody kokosowej (bez dodatku cukru),

– sok z ½ limonki lub cytryny,

– szczypta soli himalajskiej,

– kilka listków mięty lub bazylii,

– kostki lodu.

 

Sposób przygotowania:

Miąższ z arbuza pokroić w kostkę, usunąć pestki. Przełożyć do blendera kielichowego.

Dolać wodę kokosową oraz świeżo wyciśnięty sok z limonki lub cytryny. Całość zmiksować na jednolity napój.

Dodać szczyptę soli – nie pomijać tego kroku, bo sól pomaga w uzupełnieniu elektrolitów i poprawia wchłanianie płynów.

Reklama

Napój można przelać przez drobne sitko, aby uzyskać gładszą konsystencję – nie jest to konieczne, ale poprawia klarowność.

Dorzucić listki mięty lub bazylii, wymieszać i wstawić do lodówki na 15–30 minut, aby smaki się połączyły.

Podawać z kostkami lodu lub zmiksować wszystko ponownie z lodem – powstanie lekki, półmrożony sorbet do picia.

 

Wskazówka:

Woda kokosowa to naturalne źródło potasu i sodu, a arbuz dostarcza wody, magnezu i naturalnych cukrów – to połączenie świetnie wspiera regenerację po wysiłku fizycznym i chroni przed odwodnieniem.

Reklama

 

AM

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/07/2025 08:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama