Reklama

Nie bądźmy obojętni. Wychłodzenie może nieść śmierć

Wstępne dane z policyjnych statystyk mówią o tym, że od początku listopada ubiegłego roku co najmniej 20 osób zmarło z powodu wychłodzenia.

Mimo, że obecna aura nie przypomina zimy sprzed lat, wystarczy kilka stopni poniżej zera, by znaleźć się w stanie wychłodzenia organizmu i być narażonym na utratę zdrowia, a nawet życia. To ryzyko głównie dla osób starszych i bezdomnych, ale też będących pod wpływem alkoholu, które dłuższy czas przebywają na zewnątrz. Ważne jest zatem szybkie reagowanie, gdy zauważymy, że ktoś może potrzebować pomocy. Nie jesteśmy wówczas zdani tylko na siebie. W przypadkach trudnych warunków atmosferycznych wystarczy powiadomić o zdarzeniu służby ratownicze, które przeprowadzą interwencję. 

O tym, że jeden telefon może uratować czyjeś życie, świadczy chociażby ostatnie wydarzenie, kiedy to dyżurny przeworskiej jednostki, 13 lutego, po g. 4 rano, odebrał zgłoszenie, w którym kobieta informowała, że przy latarni na ul. Krakowskiej leży najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Po przybyciu na miejsce służby potwierdziły, że 55-latek znajdował się w stanie upojenia alkoholowego i trudno z nim nawiązać kontakt, jednakże z powodu utrzymującej się ujemnej temperatury, przez którą znajdował się w okolicznościach realnie zagrażających zdrowiu i życiu, wezwały na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała go do przeworskiego szpitala.

Reklama

Nie bądźmy obojętni na los innych. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości