Niedawno, 250 metrów w linii prostej od bloków przy ulicy Zielińskiego, za salonem meblowym wyrósł szyb wiertniczy i trwają tam już prace wiertnicze. Zaniepokoiło to mieszkańców i ze swoimi obawami zwrócili się do naszej redakcji.
– W związku z pracami, jakie prowadzi obok nas gazownictwo, mamy wiele obaw – w imieniu mieszkańców mówi Łukasz Brodala, członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Zielińskiego 8a, b, c. Towarzyszy mu kilku mieszkańców, a na dowód, że sprawa dotyczy większej liczby osób, pokazuje listę podpisaną przez 36. – Zarząd dowiedział się, że jeżeli prace będą prowadzone dwadzieścia cztery godziny na dobę, odwiert potrwa około[paywall] dwóch miesięcy. Jeżeli zgodzimy się na trzy czwarte, czyli szesnaście godzin, prace będą trwały trzy miesiące – tłumaczy przewodniczący. – Zostaliśmy zaskoczeni. Nikt nas nie powiadomił o tych pracach. Bez naszej zgody na terenie naszej wspólnoty mieszkaniowej zainstalowano urządzenia pomiarowe. Teraz boimy się, że będzie hałas. Mamy małe dzieci. Niedługo lato, okna nie będzie można otworzyć – mieszkańcy wyliczają niedogodności. – Zaczną tędy jeździć ciężkie auta z urobkiem i wstrząsy mogą zaszkodzić konstrukcji bloku. Nawet nie wiemy, czego oni szukają, czy nafty czy gazu i nie wiemy, czy to nie stworzy jakiegoś niebezpieczeństwa? Podobno mają wiercić na głębokość prawie trzech tysięcy metrów. Czy to nie spowoduje zmian w podłożu, na którym stoi nasz blok? – zastanawiają się.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Macie rację, lepiej w ogóle nic nie robić w tym Przemyślu, niech już zostanie wielką zapadłą dziurą, z której wszyscy uciekają, nie ma już ratunku :)
po chuja odwierty szyby chuj wie co jak gaz i tak w pizde drogi i coraz drozszy bo mamy swoj a kupujemy od putina po jaka kurwe ja sie pytam najdrozszy gaz na swiecie mamy przez pierdolony rzad Polski
Odwierty przeszkadzają, Wam wszystko polaczki cebulaczki przeszkadza... Nie macie prywatnego życia, pewnie na granice jeździcie stąd to znudzenie i obawy. Pewnie Wam bloki wyburzyć chcieli, a Wy jesteście bohaterami w swoim domu...
Barany, wy sobie nie zdajecie sprawy, ten huk trwa piątek światek i niedziela 24 na dobę. Mieszkańcy w 80 % to ludzie pracujący wiec po takiej głośnej nocy co dzień od 3 tygodni przychodzą do pracy zamordowani, tak dłużej się nie da
Trzeba chyba zgłosić ba policję jako zakłócenie ciszy nocnej, bo o ile w ciągu dnia ok to nocą to chyba przesada. Okna otworzyć nie ma szans.
Nie widziałeś, nie słyszałeś nie wypowiadaj się . Przyjedz o 3 w nocy to zobaczysz. A potem opowiadaj co zechcesz
Takie jest życie w mieście!Nikt Wam tego nie powiedział wcześniej jak sprowadzaliście się do miasta?
Też mieszkam w tych blokach tylko dwa nr dalej i podzielam zdanie tych ludzi. Hałas w nocy jest tragiczny, wszyscy rozumiemy że wydobywanie gazu jest potrzebne ale po 22 h. powinni ograniczyć ten hałas.
Tych debili co ten otwór wiercą nawet po 22.00 słychać na drugim końcu miasta jak choćby na Kmieciach, Bielskiego i Rycerskim. Na miejscu mieszkańców zrobiłbym hot linię z numeru 997 zaraz po 22.00 a gdyby pały nie chciały się tym zająć skargę do prokuratury skierował. W końcu w okolicznych blokach mieszka trochę ludzi wykształconych w tym kilku z BiOSG, celników a nawet szef jednego z wydziałów KMP. Walczcie z tym chamstwem ludzie a nie uszy po sobie.
Macie rację, lepiej w ogóle nic nie robić w tym Przemyślu, niech już zostanie wielką zapadłą dziurą, z której wszyscy uciekają, nie ma już ratunku :)
po chuja odwierty szyby chuj wie co jak gaz i tak w pizde drogi i coraz drozszy bo mamy swoj a kupujemy od putina po jaka kurwe ja sie pytam najdrozszy gaz na swiecie mamy przez pierdolony rzad Polski
Odwierty przeszkadzają, Wam wszystko polaczki cebulaczki przeszkadza... Nie macie prywatnego życia, pewnie na granice jeździcie stąd to znudzenie i obawy. Pewnie Wam bloki wyburzyć chcieli, a Wy jesteście bohaterami w swoim domu...