Reklama

Nie ma żadnego zagrożenia? Mieszkańcy boją się odwiertu

21/04/2016 16:06

Niedawno, 250 metrów w linii prostej od bloków przy ulicy Zielińskiego, za salonem meblowym wyrósł szyb wiertniczy i trwają tam już prace wiertnicze. Zaniepokoiło to mieszkańców i ze swoimi obawami zwrócili się do naszej redakcji.

– W związku z pracami, jakie prowadzi obok nas gazownictwo, mamy wiele obaw – w imieniu mieszkańców mówi Łukasz Brodala, członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Zielińskiego 8a, b, c. Towarzyszy mu kilku mieszkańców, a na dowód, że sprawa dotyczy większej liczby osób, pokazuje listę podpisaną przez 36. – Zarząd dowiedział się, że jeżeli prace będą prowadzone dwadzieścia cztery godziny na dobę, odwiert potrwa około[paywall] dwóch miesięcy. Jeżeli zgodzimy się na trzy czwarte, czyli szesnaście godzin, prace będą trwały trzy miesiące – tłumaczy przewodniczący. – Zostaliśmy zaskoczeni. Nikt nas nie powiadomił o tych pracach. Bez naszej zgody na terenie naszej wspólnoty mieszkaniowej zainstalowano urządzenia pomiarowe. Teraz boimy się, że będzie hałas. Mamy małe dzieci. Niedługo lato, okna nie będzie można otworzyć – mieszkańcy wyliczają niedogodności. – Zaczną tędy jeździć ciężkie auta z urobkiem i wstrząsy mogą zaszkodzić konstrukcji bloku. Nawet nie wiemy, czego oni szukają, czy nafty czy gazu i nie wiemy, czy to nie stworzy jakiegoś niebezpieczeństwa? Podobno mają wiercić na głębokość prawie trzech tysięcy metrów. Czy to nie spowoduje zmian w podłożu, na którym stoi nasz blok? – zastanawiają się.

W maju będzie po problemie?

Nieopodal wiertni przy ulicy Jasińskiego ma swoją siedzibę Ośrodek Kopalń Przemyśl Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie Oddział w Sanoku. Wprawdzie ośrodek zajmuje się eksploatacją, a nie poszukiwaniami, jednak uzyskaliśmy tam podstawowe informacje, które powinny rozwiać obawy mieszkańców. Po pierwsze trwają tam poszukiwania gazu.Prace przy odwiercie zaplanowane są na okres jednego miesiąca i prawdopodobnie w maju zniknie wieża wiertnicza i będzie po problemie.
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    XYZ - niezalogowany 2016-04-21 17:41:38

    Macie rację, lepiej w ogóle nic nie robić w tym Przemyślu, niech już zostanie wielką zapadłą dziurą, z której wszyscy uciekają, nie ma już ratunku :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zenek - niezalogowany 2016-04-21 18:34:53

    po chuja odwierty szyby chuj wie co jak gaz i tak w pizde drogi i coraz drozszy bo mamy swoj a kupujemy od putina po jaka kurwe ja sie pytam najdrozszy gaz na swiecie mamy przez pierdolony rzad Polski

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sanczo pansa - niezalogowany 2016-04-21 20:46:29

    Odwierty przeszkadzają, Wam wszystko polaczki cebulaczki przeszkadza... Nie macie prywatnego życia, pewnie na granice jeździcie stąd to znudzenie i obawy. Pewnie Wam bloki wyburzyć chcieli, a Wy jesteście bohaterami w swoim domu...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości