43-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego oraz 20-latek z Lubaczowa odpowiedzą za złamanie zasad kwarantanny. Do odpowiedzialności zostanie także pociągnięta trójka nastolatków oraz ich rodzice za to, że poruszali się bez opieki osoby pełnoletniej.
43-letnia mieszkanka Lubaczowa, mając nałożoną kwarantannę, wyszła po zakupy. Policjanci, skierowani na miejsce interwencji, ustalili świadków zdarzenia i potwierdzili ten fakt.
- W trakcie kontroli policjanci ujawnili również, że 20-letni mieszkaniec Lubaczowa, który został objęty kwarantanną, pomimo wskazania osobnego budynku do jej odbywania, przebywał z rodziną w jednym pomieszczeniu i dodatkowo spotkał się ze swoim kolegą. Za złamanie zasad kwarantanny kobieta i mężczyzna odpowiedzą przed sądem – informuje lubaczowska policja.
Z kolei przed sądem rodzinnym odpowiedzą dwie nastolatki w wieku 17 i 14 lat oraz 12-letni chłopiec, którzy w Lubaczowie bez opieki osób pełnoletnich, jeździli po chodniku na rolkach. Za niedopilnowanie swoich dzieci odpowiedzą także ich opiekunowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dziecko nie może pojeździć na rolkach, ale Kaczor na wybory wysyła MILIONY! W jakim my kraju żyjemy?
Nastolatkom może sąd co najwyżej naskoczyć. Rozporządzenie o zakazie nie ma następstw prawnych
Kaczor wysyła? Ożesz ty głupia prymitywna łajzo. Co tu tobie tłumaczyć, jak ty masz mózg syfem wypełniony?
I bardzo dobrze oby wiecej takich kar bo ludzie wogole nie przestrzegaja zasad
https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Rozporz%C4%85dzenia%20MZ%20COVID-19%2027.03.2020.pdf
Zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie wylewacie swoją ułomność umysłową! Jak do kogoś nie dociera że tylko przez ograniczenie kontaktów jest szansa na powstrzymanie pandemii w kraju to doszukuje się drugiego dna. szkoda że władza jest ułomna to niech przynajmniej obywatele będą mądrzejsi! A kto ma to w d..e niech płaci to się możne nauczy nie szkodzić innym!!
Dziecko nie może pojeździć na rolkach, ale Kaczor na wybory wysyła MILIONY! W jakim my kraju żyjemy?
Nastolatkom może sąd co najwyżej naskoczyć. Rozporządzenie o zakazie nie ma następstw prawnych
Kaczor wysyła? Ożesz ty głupia prymitywna łajzo. Co tu tobie tłumaczyć, jak ty masz mózg syfem wypełniony?