Reklama

Niedźwiadki Chemart Przemyśl zagrają w przyszłym sezonie w PEKAO I lidze!

Wczoraj, po wyjazdowej wygranej w Międzychodzie z Sokołem, prawdopodobieństwo zachowania I-ligowego bytu przez Niedźwiadki Chemart Przemyśl bardzo wzrosło, ale nie było jeszcze zagwarantowane. Po dzisiejszym (7 kwietnia br.) meczu w Krakowie już jest pewne!

Przemyskie Niedźwiadki wygrały w Międzychodzie 105:98. To sprawiło, że Sokół – na kolejkę przed końcem sezonu – został drugim spadkowiczem z PEKAO I ligi koszykówki mężczyzn. Dołączył do AZS AWF Mickiewicz Katowice, którego ten smutny los dotknął nieco wcześniej. Przypomnijmy, że wspomniane dwa zespoły do beniaminkowie tej klasy rozgrywkowej.

Decydującym dla pozostania trzeciego z I-ligowych nowicjuszy, czyli Niedźwiadków Chemart Przemyśl było spotkanie w Krakowie, które rozegrane zostało dzisiaj, 7 kwietnia br., o godzinie 20. Zmierzyły się w nim zespoły miejscowego AZS AGH i SKS Starogard Gdański. Zespół spod Wawelu musiał wygrać, aby zachować szanse na prolongatę bytu.

Reklama

Krakowianie nie mieli jednak żadnych szans w starciu z bardzo mocną ekipą SKS-u, przegrali 78:99 i dołączyli do Sokoła Międzychód i AZS AWF Mickiewicz Katowice.

Przemyskie Niedźwiadki wykonały więc cel nadrzędny w tym sezonie: utrzymały się w I lidze! Teraz czas na budowanie nowego, mocniejszego i zdecydowanie bardziej doświadczonego zespołu, bo drugim krokiem – wedle planu – ma być mocne zadomowienie się w tej klasie rozgrywkowej.

Przed nimi jeszcze jednak ostatni mecz sezonu. W niedzielę, 13 kwietnia br., w hali POSiR ugoszczą Deckę Pelplin. Początek meczu o g. 18.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/04/2024 21:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama