Reklama

Niegościnni gospodarze. Turniej „Twierdza Przemyśl Cup” za nami

Ostatni tydzień kwietnia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 przebiegał pod znakiem piłki ręcznej. Przez kilka dni trwała tam rywalizacja w III Festiwalu Piłki Ręcznej „Twierdza Przemyśl Cup”. Impreza, która mogła się odbyć dzięki pomocy i sponsoringowi strategicznemu spółki KGHM Polska Miedź SA.

W turniejach, meczach towarzyskich i zajęciach sportowych, udział wzięło blisko 150 młodych (i nieco starszych) adeptów handballu. Pierwsza odsłona festiwalu to półfinałowy turniej, którego stawką był awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców.

Zawodnicy SP nr 14 w Przemyślu nie okazali się zbyt gościnni i nie dali większych szans swoim rywalom, zwyciężając zdecydowanie we wszystkich meczach. 2. miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, a na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim.

Po najmłodszych w szranki stanęli uczniowie klas siódmych i ósmych, by rozegrać finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ekipa z SP 14 w Przemyślu pozazdrościła młodszym kolegom i podobnie jak oni, odprawili z kwitkiem swoich przeciwników. Wygrali wszystkie mecze i pewnie sięgnęli po tytuł mistrzowski. Zdystansowali kolejno: SP 1 w Mielcu, SP w Haczowie i SP w Dynowie.

Ostatni dzień festiwalu to zajęcia sportowe dla młodzieży i osób, które wiek młodzieńczy osiągnęły jeszcze w… ubiegłym stuleciu. Zwieńczeniem wydarzenia był tradycyjny „mecz pokoleń”, który tym razem zakończył się remisem.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama