Kontrolę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu zaordynował jeszcze były prezydent Robert Choma. Wnioski były mu znane, ale tę wiedzę pozostawił swojemu następcy. Po wyborach nowy włodarz miasta Wojciech Bakun zdecydował się na rekontrolę. Ta tylko potwierdziła spore nieprawidłowości.
Głośno o przemyskim MOPS-ie zrobiło się już na początku września 2017 r. To wówczas do budynku przy ulicy Leszczyńskiego 3 zajechała ekipa TVN-owskiej „Uwagi”. Mniejsza o poruszany temat reportażu. Ten był z gatunku problemów społecznych. Dziennikarze tej stacji telewizyjnej poprosili o wypowiedź dyrektora ośrodka Tomasza Barana. Uwaga wielu telewidzów nie skupiła się na twarzy dyrektora i tym, co miał do powiedzenia, a na... tle, czyli wyposażeniu jego gabinetu[paywall].
fot.Mariusz Godos
MOPS to placówka, w której każdą złotówkę powinno się oglądać kilka razy. Ci, którzy odwiedzają przemyski ośrodek, narzekają na zbyt długie oczekiwanie na wypłatę, m.in. z tytułu 500+. Tymczasem... „(...) przegląd dokumentów z lat 2012 – 2018 wykazał, że kontrolowana jednostka dokonywała zakupów, które były niecelowe, świadczyły o niegospodarnym wydatkowaniu środków publicznych oraz były nieadekwatne do zadań statutowych MOPS (...)”. To jedna z nieprawidłowości, które wykazała kontrola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wyposażenie gabinetu mówi WSZYSTKO - life is game!
Czekamy na ruch nowego prezydenta przemyśla ponieważ jeżeli doszło do nieprawidłowości to jego zasranym obowiązkiem jest zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędnika podległego prezydentowi Bakunowi. Natomiast zadaniem prokuratury będzie ocena czy doszło do niegospodarności w MOPS w Przemyślu i ewentualnie postawienie zarzutów temu człowiekowi. Jeżeli obecny prezydent zaniecha wszcząć postepowanie w tej sprawie bierze na siebie odpowiedzialność karna w tej sprawie. Warto jest tez się przyjrzeć Wodociągom miejskim gdzie szefuje pan Ryszard Lewandowski .
Ojej, dlaczego od razu 'zasranym"... nie można powiedzieć zwyczajnie, że urzędowym obowiązkiem, albo wynikającym z przepisów administracyjnych? ... Sądzę, że sukcesywnie będą przyglądać się wszystkim. I wyciągną wnioski wedle wyników.
Cielecki (Zarzad Drog Miejskich) , Stec (MPEC) i Lewandowski (PWiK) to kolejni do DOGLEBNEJ kontroli i weryfikacji.
Jeżeli kontrola i re-kontrola udowodniły niegospodarność dyrektora, to powinien być zwolniony dyscyplinarnie a nie odchodzić za porozumieniem stron!
Jaki gameingowy fotel , mmmmmm
Wyposażenie gabinetu mówi WSZYSTKO - life is game!
Czekamy na ruch nowego prezydenta przemyśla ponieważ jeżeli doszło do nieprawidłowości to jego zasranym obowiązkiem jest zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędnika podległego prezydentowi Bakunowi. Natomiast zadaniem prokuratury będzie ocena czy doszło do niegospodarności w MOPS w Przemyślu i ewentualnie postawienie zarzutów temu człowiekowi. Jeżeli obecny prezydent zaniecha wszcząć postepowanie w tej sprawie bierze na siebie odpowiedzialność karna w tej sprawie. Warto jest tez się przyjrzeć Wodociągom miejskim gdzie szefuje pan Ryszard Lewandowski .