Reklama

Nowa działka rozwiąże problem parkowania pod starostwem?

31/08/2018 17:00

Starostwo powiatowe czyni starania, by pozyskać działkę przyległą do budynku urzędu. Do tej pory własność była współdzielona z urzędem marszałkowskim. To ma się już wkrótce zmienić. Działka mogłaby zostać zaadaptowana na potrzebny w tym miejscu parking.

Budynek starostwa przy ul. Jana Pawła to jedno z bardziej eksponowanych miejsc w Jarosławiu, gdzie zaparkować trudno.[paywall] Parkowanie od frontu zarezerwowane jest dla osób uprawnionych. Parking na tyłach jest stosunkowo mały, zawsze zatłoczony, manewrowanie po nim wymaga wprawy. Nic więc dziwnego, że petenci i pracownicy urzędu parkują wszędzie w okolicy. Zapchany jest parking przy klasztorze oo. Franciszkanów, a ulice Kasprowicza i ks. Makary ciągle zastawia sznur aut. Przed napływem obcych samochodów bronią się przy sąsiedniej restauracji i sklepie, wystawiając stosowne znaki, a mieszkańcy bloków przy ks. Makary zamontowali nawet szlaban. Problem z parkowaniem przy starostwie może zostać w najbliższym czasie jeśli nie rozwiązany, to na pewno zniwelowany.

Parking jest jedną z opcji

Starostwo czyni starania, by przejąć działkę, którą wprawdzie posiada, ale na zasadzie współwłasności. Partnerem w tej spółce jest urząd marszałkowski. W tej chwili proces jest na ostatniej prostej, finalizowane są formalności, a przekazanie powinno się zakończyć do końca września. Jak dowiadujemy się od starosty T. Chrzana, powiat pozyska działkę bezkosztowo, rozważanych jest kilka wariantów jej zagospodarowania. Jednym z nich jest zaadaptowanie liczącej 900 m kw.  działki na parking. – Po ostatecznym przekazaniu będzie można podjąć konkretne decyzje – mówi K. Sawiński z Wydziału Rozwoju i PromocjiStarostwa Powiatowego w Jarosławiu. – Rzeczywiście jest koncepcja, by powstał tu parking – dodaje, podkreślając, że na jakiekolwiek szczegóły jest jednak zdecydowanie za wcześnie.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    a - niezalogowany 2018-08-31 18:34:53

    Będzie parking dla pracowników, czy petentów?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Misiaczek - niezalogowany 2018-09-01 08:52:31

    Oczywiście że dla pracownków. Przecież wielkie du.. nie mogą się przejść 100 m do pracy muszą przyjechać.Pozatym co za problem dogadać się z reformatami i płacić im za udostępnienie parkingu. fakta mały bo mały ale zawsze coś.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości