Reklama

Nowa sala przy „14” będzie niemal identyczna jak hala POSiR

A jednak! Władze miasta wywiązały się z danych obietnic. Po podpisaniu umowy na budowę sali sportowej przy I LO w Przemyślu, przyszła kolej na parafowanie kolejnego dokumentu. Tym razem dotyczącego budowy podobnego obiektu przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy.

Plany budowy sali sportowej przy SP 14 obrosły już w legendę. Od wielu lat, najczęściej podczas uroczystych inauguracji kolejnych semestrów nauki szkolnej, padały z różnych ust obietnice budowy takiego obiektu. Lata mijały, sali nie było. Można było zrzucać winę za to m.in. na karb braku uregulowań prawnych, związanych z własnością terenu bezpośrednio sąsiadującego ze szkołą, ale niesmak pozostawał.

Kilkanaście miesięcy temu władze miasta poinformowały, że[paywall] sala sportowa przy „czternastce” powstanie. Ba, nie tylko tam, ale również przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego – jako Centrum Rozwoju Badmintona. Na przełomie roku podpisana została umowa na budowę sali przy I LO, 5 lutego br. przy SP 14.

Reklama

Niemal identyczna jak hala POSiR

Łączny koszt inwestycji to 6 mln 70 tys. 336 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej, to ok. 2 mln zł. Nie można przy tej okazji pominąć wkładu posłanki Anny Schmidt-Rodziewicz (PiS), która lobbowała (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) o przyznanie pieniędzy z centrali. Reszta kasy pochodzić będzie z funduszy własnych miasta. Wykonawcą obiektu będzie Zakład Usługowo-Remontowo-Budowlany Antoniego Bara.

Obiekt z zapleczem szatniowo-sanitarnym składać się będzie z trzech kondygnacji. Połączony zostanie z istniejącym budynkiem szkoły specjalnym łącznikiem. Całkowita powierzchnia użytkowa sali to 1 tys. 867 m kw., czyli  niemal taka sama, jaką ma wysłużona już hala POSiR przy ul. Mickiewicza. Największy plac gry będzie miał wymiary 40x20 m. To boisko do piłki ręcznej, które powinno zostać pozytywnie zweryfikowane pod kątem rozgrywania tam meczów na szczeblu seniorskim. Ponadto powstaną także boiska do halowej piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Wysokość obiektu (od parkietu do sufitu) wynosić będzie 13,5 m. Powstanie specjalna galeria z trybunami, które pomieszczą 230 osób. Całość, łącznie z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, ma być gotowa 15 października 2020 r.

Reklama

Nieuregulowany stan prawny

– O budowie tej sali mówiło się wiele lat. Słowa uznania dla mojego zastępcy, pana Haydera, który przekopał się przez meandry spraw własnościowych, a także geodezyjnych. Problemy stwarzały zwłaszcza te pierwsze. Cieszę się, że obiekt wykona nasza przemyska firma – powiedział prezydent miasta Robert Choma.

– Kończyłem tę szkołę i już w latach 80. ubiegłego wieku trwały dyskusje o jej rozbudowie. Inwestycji nie można było rozpocząć przez nieuregulowany stan prawny działki. Udało się to w październiku 2013 roku. Wówczas mogliśmy przystąpić do pracy nad projektem. Trwało to dwa lata. Pozwolenie na budowę uzyskaliśmy w 2016 roku i dopiero wtedy mogliśmy się starać o dofinansowanie. To się udało. Zadanie udało się wpisać do budżetu i zarezerwować pieniądze – podsumował zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    q - niezalogowany 2018-02-11 14:40:18

    pranie mózgów już się zaczyna przed wyborami droga gazetko..., a pawilon jak stoi tak stoi,porównanie takie prowincjonalne jak chwalenie się tą małostką-rozumiecie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Up - niezalogowany 2018-02-11 15:50:12

    Sp 14 kiedys im.Juliana Marchlewskiego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama